Vb-selejtezők – Péntektől vasárnapig 27 meccs Európában

Budapest – Péntektől vasárnapig 27 mérkőzést rendeznek a 2018-as oroszországi labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatában.

Két olyan találkozóra kerül sor, melynek során a csoport első és a második helyezettje méri össze a tudását. A svédek az éllovas franciákat látják vendégül, és sikerükkel pontszámban utolérhetnék a tavaly Eb-döntős riválist. Ugyanez a helyzet az izlandi-horvát összecsapáson, azaz a hazai siker kiegyenlítetté tenné a versenyt, amely a biztos részvételt garantáló első helyért zajlik.

A hatodik forduló legnagyobb presztízsű összecsapása kétségkívül az – egykor évenként megrendezett – skót-angol párharc lesz, amelyre 114. alkalommal került sor. Az angolok 13 pontjukkal magabiztosan vezetik csoportjukat, míg a hét pontjukkal negyedik skótok a pótselejtezős helyért vannak versenyben, ugyanis kettővel vannak lemaradva a második szlovákoktól.

A kilenc hatosban már csak két százszázalékos gárda van: a magyarok csoportjában éllovas Svájc a Feröer-szigetek vendége lesz, míg a címvédő németek San Marino csapatát fogadják.

Európai vb-selejtezők, 6. forduló:

A csoport (péntek):
Hollandia-Luxemburg, Rotterdam 20.45
Svédország-Franciaország, Solna 20.45
Fehéroroszország-Bulgária, Boriszov 20.45
Az állás: 1. Franciaország 13 pont, 2. Svédország 10, 3. Bulgária 9, 4. Hollandia 7, 5. Fehéroroszország 2, 6. Luxemburg 1

B csoport (péntek):
Feröer-szigetek – Svájc, Tórshavn 20.45
Andorra-Magyarország, Andorra La Vella 20.45
Lettország-Portugália, Riga 20.45

A csoport állása:
1. Svájc 5 5 – – 10- 3 15 pont
2. Portugália 5 4 – 1 19- 3 12
3. Magyarország 5 2 1 2 8- 6 7
4. Feröer-szigetek 5 1 2 2 2- 8 5
5. Lettország 5 1 – 4 2- 9 3
6. Andorra 5 – – 5 1-13 1

C csoport (szombat):
Azerbajdzsán – Észak-Írország, Baku 18.00
Németország-San Marino, Nürnberg 20.45
Norvégia-Csehország, Oslo 20.45
Az állás: 1. Németország 15 pont, 2. Észak-Írország 10, 3. Csehország 8, 4. Azerbajdzsán 7, 5. Norvégia 3, 6. San Marino 0

D csoport (vasárnap):
Írország-Ausztria, Dublin 18.00
Moldova-Grúzia, Chisinau 18.00
Szerbia-Wales, Belgrád 20.45
Az állás: 1. Szerbia 11 pont (12-6), 2. Írország 11 (7-3), 3. Wales 7 (8-4), 4. Ausztria 7 (8-7), 5. Grúzia 2, 6. Moldova 1

E csoport (szombat):
Kazahsztán-Dánia, Almati 18.00
Lengyelország-Románia, Varsó 20.45
Montenegró-Örményország, Podgorica 20.45
Az állás: 1. Lengyelország 13 pont, 2. Montenegró 7 (10-6), 3. Dánia 7 (7-5), 4. Románia 6 (6-4), 5. Örményország 6 (6-10), 6. Kazahsztán 2

F csoport (szombat):
Skócia-Anglia, Glasgow 18.00
Szlovénia-Málta, Ljubljana 18.00
Litvánia-Szlovákia, Vilnius 20.45
Az állás: 1. Anglia 13 pont, 2. Szlovákia 9 , 3. Szlovénia 8, 4. Skócia 7, 5. Litvánia 5, 6. Málta 0

G csoport (vasárnap):
Macedónia-Spanyolország, Szkopje 20.45
Olaszország-Liechtenstein, Udine 20.45
Izrael-Albánia, Haifa 20.45
Az állás: 1. Spanyolország 13 pont (19-2), 2. Olaszország 13 (13-4), 3. Izrael 9, 4. Albánia 6, 5. Macedónia 3, 6. Liechtenstein 0

H csoport (péntek):
Gibraltár-Ciprus, Faro 20.45
Bosznia-Hercegovina – Görögország, Zenica 20.45
Észtország-Belgium, Tallinn 20.45
Az állás: 1. Belgium 13 pont, 2. Görögország 11, 3. Bosznia-Hercegovina 10, 4. Ciprus 4 (3-8), 5. Észtország 4 (5-15), 6. Gibraltár 0

I csoport (vasárnap):
Finnország-Ukrajna, Tampere 18.00
Izland-Horvátország, Reykjavik 20.45
Koszovó-Törökország, Shkoder 20.45
Az állás: 1. Horvátország 13 pont, 2. Izland 10, 3. Ukrajna 8 (7-4), 4. Törökország 8 (7-5), 5. Finnország 1 (3-8), 6. Koszovó 1 (2-14)

– MTI –








hirdet�s