Változás a labdarúgó 2016/17-es Magyar Kupa sorsolásában

Akt.:
Változás a labdarúgó 2016/17-es Magyar Kupa sorsolásában
© Fotó: MLSZ.hu
Miskolc – A Magyar Labdarúgó Szövetség Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Igazgatósága átdolgozta az általa szervezett Magyar Kupa 1–5. fordulójának lebonyolítását.

A sorozatra nevezett 55 csapatból megyei I., megye II. és megyei III. osztályban szereplő együttesek közül 46 gárdának kell pályára lépnie az első körben, 9 csapat kiemelt lesz, akik közül 7 az MK 2. fordulójában kapcsolódik be a sorozatba (Tokaj, Mád, Bőcs, Szerencs, Bogács, Sajóbábony, Onga), 2 pedig a 3. fordulóban (Felsőzsolca, Edelény).

Az MK 1. fordulójában szereplő csapatok közül 14-en jutnak be egyből a 3. fordulóba, míg 9 csatározás résztvevőinek a 2. fordulóban is játszaniuk kell (nemcsak nekik, hanem 7 kiemeltnek is, így ebből a 16-os mezőnyből 8 együttes jut tovább), így a 3. körben összesen 24 csapat játszik majd meccseket, a 4. fordulóban 12, az 5.-ben 6, és ez utóbbi után 3 megyei gárda csatlakozik, a kiemeltként az MK mezőnyében a csatározásokat a 6. fordulóban megkezdő NB-s csapatokhoz.

MK 1. forduló, a 3. fordulóba jutásért, augusztus 3. (szerda), 17.00:

  • Kovácsvágás – Tiszakarád
  • Füzér – Karcsa
  • Novajidrány – Hidasnémeti
  • Alsóvadász – Miskolci VSC
  • Taktaszada – Mezőzombor
  • Tiszabábolna – Bükkzsérc
  • Szomolya – Tiszakeszi
  • Bükkszentkereszt – Alsózsolca
  • Kisgyőr – Bánhorváti
  • Mályi – Gesztely
  • Sajókaza – Ózd
  • Hódoscsépány – Nagybarca
  • Mályinka – Szendrő
  • Sajószentpéter – Varbó

MK 1. forduló, a 2. fordulóba jutásért, augusztus 3. (szerda), 17.00:

  • Vilmány – Encs
  • Monok – Abaújszántó
  • Sátoraljaújhely – Pácin
  • Bodrogolaszi – Golop
  • Abaújkér – Gönc
  • Hernádvécse – Ináncs
  • Nyírjes-Szirma – Ónod
  • Sajóörös – Sajószöged
  • Beret – Aszaló

MK 2. forduló, a 3. fordulóba jutásért, augusztus 10. (szerda), 17.00:

  • Monok/Abaújszántó – Vilmány/Encs
  • Sátoraljaújhely/Pácin – Tokaj
  • Bodrogolaszi/Golop – Mád
  • Abaújkér/Gönc – Bőcs
  • Hernádvécse/Ináncs – Szerencs
  • Nyírjes-Szirma/Ónod – Bogács
  • Sajóörös/Sajószöged – Sajóbábony
  • Beret/Aszaló – Onga

MK 3. forduló, augusztus 17. (szerda)

  • Kiemeltként várják az ellenfelet: Felsőzsolca, Edelény – 24 csapat összesen 12 meccset játszik.

MK 4. forduló, augusztus 24. (szerda)

  • 12 csapat 6 meccset játszik.

MK 5. forduló, augusztus 31. (szerda)

  • 6 csapat 3 meccset játszik.








hirdetés