Úszás: Miskolcon át a miskolci fináléba

Kezdés előtt, megnyitó
Kezdés előtt, megnyitó
Miskolc – A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidősport Egyesület – az MVSI Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Közhasznú Kft.-vel közösen – hívta életre az úszó diákolimpia I-VI. korcsoportos megyei döntőjét.

A február 10-én, Miskolcon, a Kemény Dénes Városi Sportuszodában megrendezett erőpróba valamennyi egyéni és váltó versenyszámának győztese részvételi jogot szerzett a március 19-20-i országos döntőben való indulásra. A finálénak szintén a borsodi megyeszékhely, a Kemény Dénes Városi Sportuszoda ad otthont.

Győztesek (finalisták):

50 m fiú gyors

I. korcsoport:

Hudák Marcell János (Kazinczy ÁIt. Isk., Miskolc) 0:37,11

II. korcsoport:

Cseke Balázs (Bulgárföldi Ált. Isk., Miskolc) 0:31,86

50 m leány gyors

I. korcsoport:

Kozma Laura (Szabó Lőrinc Ált. Isk., Miskolc) 0:35,63

II. korcsoport:

Hornyik Hanna (Diósgyőri Nagy Lajos ÁIt. Isk.) 0:31,82

50 m fiú mell

I. korcsoport:

Lupkovics Lázár (Szabó Lőrinc Ált. Isk., Miskolc) 0:49,16

II. korcsoport:

Forgács Bence (Bolyky ÁIt. Isk., Ózd) 0:41,91

III. korcsoport:

Galgóczy Olivér (Kazinczy Ferenc Református Általános Iskola, Tiszaújváros) 0:42,11

50 m leány mell

I. korcsoport:

Kozma Laura (Szabó Lőrinc Ált. Isk.,Miskolc) 0:46,15

II. korcsoport:

Esztián Petra (Avastetői ÁIt. Isk., Miskolc) 0:40,55

III. korcsoport:

Pásztor Dalma (Diósgyőri Szent Ferenc Ált. Isk.) 0:41,08

50 m fiú hát

I. korcsoport:

Lupkovics Lázár (Szabó Lőrinc Ált. Isk., Miskolc) 0:44,55

II. korcsoport:

Forgács Bence (Bolyky ÁIt. Isk., Ózd) 0:36,05

50 m leány hát

I. korcsoport:

Elek Boglárka (Vasvári ÁIt. Isk., Ózd) 0:45,48

II. korcsoport:

Gyöngyösi Bianka (Újváros téri ÁIt. Isk., Ózd) 0:36,57

100 m fiú gyors

III. korcsoport:

Klamancsek Péter (Szent Erzsébet Ált. Isk., Sárospatak) 1:12,44

IV. korcsoport:

Szemán Balázs (Bocskai Gimn., Szerencs) 1:07,27

V-VI. korcsoport:

Ferenczi Viktor (Tiszaújvárosi Eötvös Gimn., Szakközépisk. és Koll.) 0:59,99

100 m leány gyors

III. korcsoport:

Tóth Zsófia Anna (Tiszaújvárosi ÁItalános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola) 1:19,41

IV. korcsoport:

Váczi Kira (Szerencsi Rákóczi Zsigmond Ált. Isk.) 1:14,09

V-VI. korcsoport:

Ádám Gyöngyi (Széchenyi Szakközépisk., Mezőkövesd) 1:10,56

100 m fiú mell

IV. korcsoport:

Toma Tamás Áron (Szalézi Szent Ferenc Ált. Isk., Kazincbarcika) 1:27,70

V-VI. korcsoport:

Jakab Ákos (Szalézi Szent Ferenc Gimn., Kazincbarcika) 1:24,17

100 m leány mell

IV. korcsoport:

Takács Virág Eszter (Mezőkövesdi ÁIt. Isk.) 1:33,44

V-VI. korcsoport:

Pálinkás Petra (Bocskai Gimn., Szerencs) 1:32,39

100 m fiú hát

III. korcsoport:

Nagy Balázs (Szilágyi ÁIt. Isk., Miskolc) 1:33,04

IV. korcsoport:

Kocsis Bence (Kazinczy Ferenc Református Általános Iskola) 1:24,47

V-VI. korcsoport:

Farmosi Zsombor (Bocskai Gimn., Szerencs) 1:10,05

100 m leány hát

III. korcsoport:

Pásztor Dalma (Diósgyőri Szent Ferenc Ált. Isk.) 1:29,48

IV. korcsoport:

Sallai Vivien (Szepsi Csongor Máté Ált. Isk. és Gimn., Szikszó) 1:25,82

V-VI. korcsoport:

Toplinszki Réka (Szalézi Szent Ferenc Gimn., Kazincbarcika) 1:28,64

4×50 m leány gyorsváltó

II. korcsoport:

Szent Imre ÁIt. Isk., Miskolc, 2:49,3

III. korcsoport:

Tiszaújvárosi ÁItalános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, 2:26,02

IV. korcsoport:

Tiszaújvárosi ÁItalános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, 2:24,92

V-VI. korcsoport:

Bocskai Gimn. (Szerencs) 2:17,03

4×50 m fiú gyorsváltó

II. korcsoport:

Tiszaújvárosi ÁItalános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, 2:24,31

III. korcsoport:

Tiszaújvárosi ÁItalános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, 2:32,75

IV. korcsoport:

Kazinczy Ferenc Református Általános Iskola, Tiszaújváros, 2:11,84

V-VI. korcsoport:

Bocskai Gimn. (Szerencs) 1:54,74.