Úszás: fogyatékkal élők diákolimpiája

Debrecen, Miskolc – A Debreceni Sportuszoda adott otthont a fogyatékkal élők országos úszó diák­olimpiájának és tehetségkutató versenyének, az eseményen több mint 200 diák vett részt, köztük a miskolci, megyei sportolók.

A borsodi eredmények:

25 méter, szabadon választott úszás

Leány, II. korcsoport, 17-es kategória: 1. Szedlák Anna (Nebuló Általános Iskola, Miskolc).

Fiú, II. korcsoport, 17-es kategória: 1. Erdősi Bence (Nebuló Általános Iskola, Miskolc).

50 méter, szabadon választott úszás

Leány, III. korcsoport, 17-es kategória: 1. Dudás Szendike Dafné (Éltes Mátyás Általános Iskola, Miskolc). VI. korcsoport, 14-es kategória: 1. Szűcs Dorina (Miskolci Szakképzési Centrum). F-korcsoport, 14-es kategória: 2. Tóth Zsuzsanna (A sérült test és értelem harmóniájáért Alapítvány, Miskolc). 15-ös kategória: 2. Nagy Krisztina (A sérült test és értelem harmóniájáért Alapítvány, Miskolc).

Fiú, III. korcsoport, 15-ös kategória: 1. Tóth Marcell (Éltes Mátyás Óvoda, Általános Iskola, Miskolc). IV. korcsoport, 17-es kategória: 3. Péterffy Bence István (Éltes Mátyás Általános Iskola, Miskolc). V. korcsoport, 9-es kategória: 2. Tógyi Ferenc Adrián (Miskolci Szakképzési Centrum). 12-es kategória: 1. Kaposvári Róbert (Magiszter Gimnázium, Miskolc), 2. Barati Patrik Mihály (Miskolci Szakképzési Centrum). 14-es kategória: 6. Pocsai Martin (Martin János Általános Iskola, Szakiskola, Miskolc). 17-es kategória: 2. Matyi Dávid (Miskolci Szakképzési Centrum). F-korcsoport, 14-es kategória: 1. Vágó Roland (A sérült test és értelem harmóniájáért Alapítvány, Miskolc), 2. Nagy Tamás (A sérült test és értelem harmóniájáért Alapítvány, Miskolc), 3. Szádeczky László (A sérült test és értelem harmóniájáért Alapítvány, Miskolc). 15-ös kategória: 2. Szigetvári Tamás (A sérült test és értelem harmóniájáért Alapítvány, Miskolc).

25 méter mellúszás

Leány, II. korcsoport, 8-as kategória: 3 Deák Luca (Nebuló Általános Iskola, Miskolc).

Fiú, II. korcsoport, 17-es kategória: 1. Erdősi Bence (Nebuló Általános Iskola, Miskolc).

50 méter mellúszás

Leány, III. korcsoport, 17-es kategória: 1 Dudás Szendike Dafné (Éltes Mátyás Általános Iskola, Miskolc). VI. korcsoport, 13-as kategória: 2. Szabó Noémi (Martin János Általános Iskola, Szakiskola, Miskolc). 14-es kategória: 1. Szűcs Dorina (Miskolci Szakképzési Centrum). F-korcsoport, 14-es kategória: 2. Tóth Zsuzsanna (A sérült test és értelem harmóniájáért Alapítvány, Miskolc). 15-ös kategória: 2. Nagy Krisztina (A sérült test és értelem harmóniájáért Alapítvány, Miskolc).

Fiú, IV. korcsoport, 17-es kategória: 2. Péterffy Bence István (Éltes Mátyás Általános Iskola, Miskolc). V. korcsoport, 12-es kategória: 1. Kaposvári Róbert (Magiszter Gimnázium, Miskolc), 2. Barati Patrik Mihály (Miskolci Szakképzési Centrum). 14-es kategória: 4. Pocsai Martin (Martin János Általános Iskola, Szakiskola, Miskolc). F-korcsoport, 14-es kategória: 1 Vágó Roland (A sérült test és értelem harmóniájáért Alapítvány, Miskolc), 2. Nagy Tamás (A sérült test és értelem harmóniájáért Alapítvány, Miskolc), 3. Szádeczky László (A sérült test és értelem harmóniájáért Alapítvány, Miskolc). 15-ös kategória: 2. Szigetvári Tamás (A sérült test és értelem harmóniájáért Alapítvány, Miskolc). 17-es kategória: 1. Kiss László (A sérült test és értelem harmóniájáért Alapítvány, Miskolc).



Sporthírek