Triplaeső áztatta Komlón a diósgyőri kosárlabdacsapatot

Bálint (jobbra) 10 pontot szerzett a PINKK ellen
Bálint (jobbra) 10 pontot szerzett a PINKK ellen - © Fotó: ÉM-archív
A hazaiak tizenegy hármasára a DVTK csak hárommal tudott válaszolni.

A női kosárlabda NB I 7. fordulójában, vasárnap este Komlón lépett pályára a PINKK Pécsi 424 vendégeként az Aluinvent-DVTK csapata. A rangadó elején mindkét oldalon kimaradtak a dobások, meglehetősen kevés gól született. Aztán csak beindultak a csapatok, hol az egyik, hol a másik gárda vezetett 1–2 ponttal (5–4, 11–13). Centerhelyen nem nagyon jeleskedtek a csapatok, legalábbis, ami a szerzett pontokat illeti, úgy tűnt, hogy mindkét fél távolról, középtávolról próbálja megnyerni a meccset (14–13).

A második játékrész elejét a PINKK kezdte jobban (19–13), de a keményen harcoló Diósgyőr nem hagyta magát leszakítani (21–20). A 17. percben Coulibaly egyenlített (24–24), majd az ezt követő minutában Szabó P. ugyanezt tette (28–28). Válaszként Stewart megszerezte első pontjait, majd jött két teljes perc gól nélkül: eladott labdák, gyenge dobások jellemezték ezt az időszakot, csak remélni lehetett, hogy a szünet megérkeztével ez megszakad, a térfélcsere után más következik (30–28).

Az első dobás célba ért a harmadik negyed elején, a mezőny legeredményesebb játékosa, Faulkner saját maga második tripláját süllyesztette el a gyűrűben, majd nem sokkal később már hét pont volt a hazai csapat előnye (35–28). Vagyis változatlanul a DVTK-nak kellett futnia az eredmény után, és ebben a rohanásban Snytsinának is volt egy hármasa (35–33). Csakhogy ezután váratlan dolgok történtek, a PINKK a palánk alól szerzett pontokat. Majd Coulibaly hasonló találatára előbb Sarok, aztán Faulkner pakolt rá egy-egy triplát (45–35), és ezzel távolra került a PINKK. Küszködött, szenvedett a Diósgyőr, abban reménykedett, hogy sikerül utolérnie a házigazdát, de a harmadik negyed végén még nyolc pont volt a két együttes között (49–41).

A záró játékrészből három perc telt el, amikor Ruják hárompontost szerezett (57–47), majd amikor a 36. minutában Bálint hasonló értékű találatával elérhető közelségbe került a hazai együttes (59–55), Ruják is trojkázott egyet. Sültek a PINKK távolijai, amiből a Diósgyőrnek is akadt néhány, de nem annyi, mint kellett volna, így ami 66–61 után esett, már csak szépségtapasz volt. A Diósgyőr a második – idegenben megvívott – rangadóját is elvesztette.

ÉM-BCS

Jegyzőkönyv:

PINKK Pécsi 424 – Aluinvent-DVTK 69-64 (14-13, 16-15, 19-13, 20-23)

Komló, 300 néző. V.: Cziffra, Boros, Söjtöry.

PINKK Pécsi 424: FAULKNER (25/12), RUJÁK (13/9), Sarok (8/6), Nagy D. (3), Stewart (8). Csere: Őri (4), Katona (5/3), Sánta (3/3). Edző: Roberto Hernandez.

Aluinvent-DVTK: Horváth B. (5), Czank (2), Bálint (10/3), Snytsina (14/6), Coulibaly (11). Csere: SZÉCSI (10), Bias (6), Szabó P. (6). Vezetőedző: Miguel del Jesús López Alonso.

Kipontozódott: Stewart a 39. percben.

Roberto Hernandez: – Nehéz és kiélezett mérkőzést vívott a két csapat. A küzdésben és az akaratban nem volt különbség a két csapat játékosai között, az döntött, hogy pontosabban dobtunk távolról a fontos pillanatokban.

Miguel del Jesús López Alonso: – Nem játszottunk megfelelő tempóban, talán a csütörtöki mérkőzés túl sok energiánkat emésztette fel.