TENISZ: Nadal menetel Indian Wellsben

A harmadik fordulóban is győzött Rafael Nadal a 3,2 millió dollár összdíjazású Indian Wellsben zajló tenisztornán. A második helyen rangsorolt spanyol világklasszis honfitársát, Fernando Verdascót múlta felül két játszmában a magyar idő szerint kedd hajnalban játszott mérkőzésen.

Továbbjutott a verseny harmadik kiemeltje az amerikai Andy Roddick is, akit a belga Olivier Rochus csak a második szettben tudott megszorongatni.

Az ötödik kiemelt chilei Fernando Gonzalez alaposan megszenvedett a sikerért, hiszen két rövidítéses játszmában győzte le svéd ellenfelét. A forduló egyik legnagyobb meglepetése, hogy a hatodik kiemelt amerikai James Blake elvérzett a francia Julien Benneteau-vel szemben.

A nőknél az esélyesek közül kikapott a kilencedik helyen rangsorolt orosz Dinara Szafina, honfitársai, Szvetlana Kuznyecova és Nagyja Petrova viszont gond nélkül vették az újabb akadályt.

Indians Wells, 3,285 millió dollár összdíjazás
Férfiak, 3. forduló
Rafael Nadal (spanyol, 2.) – Fernando Verdasco (spanyol, 32.) 6:4, 6:4
Andy Roddick (amerikai, 3.) – Olivier Rochus (belga) 6:3, 7:6 (7-5)
David Nalbandian (argentin, 10.) – Paul-Henri Mathieu (francia) 6:7 (3-7), 6:2, 6:0
Fernando Gonzalez (chilei, 5.) – Robin Söderling (svéd, 26.) 7:6 (7-4), 7:6 (7-2)
Ivan Ljubicic (horvát, 8.) – Thomas Johansson (svéd) 6:1, 6:4
Tommy Haas (német, 9.) – Teimuraz Gabashvili (orosz) 6:0, 6:3
Nikolaj Davigyenko (orosz, 4.) – Jan Hernych (cseh) 6:3, 6:1
Julien Benneteau (francia) – James Blake (amerikai, 6.) 6:2, 7:6 (7-1)