Talmácsi Gábor rajt cél győzelmet aratott Jerez-ben

Jerez – A gyorsasági motoros világbajnokság 125 köbcentiméteres kategóriájának második futamán, a jerezi spanyol nagydíjon – Matthia Pasini motorcseréje miatt az első helyről indulva – rajt cél győzelmet aratott Talmácsi Gábor, a Bancaja Aspar Aprilia magyar pilótája.

Talmácsi Gábor futamgyőzelmével az élre ugrott

Talmácsi Gábor vasárnap délután rajt-cél győzelmet aratott a gyorsasági motoros világbajnokság Spanyol nagydíján, a 125 cm3-es kategóriában.

magyar versenyző az élről, de a második rajtkockából indult, mivel a szombati edzésen pole-pozíciót szerző olasz Matthia Pasini alatt megállt Apriliája, és motorcsere miatt csak az utolsó helyről indulhatott. A magyar motoros győzelmére egyedül Lukas Pesek volt veszélyes, aki az utolsó körben – néhány másodpercre – átvette a vezetést, a célvonalon viszont Talmácsi haladt át előbb, még ha csak tizennégy ezredmásodperccel is.

Talmácsi az első futamon szerzett második helye, és vasárnapi rajt-cél győzelme után négy ponttal vezeti a világbajnokságot.