szon-sportoldal

2007.12.05. 20:21

Tizenegy plusz az A plus ellen

<p>Kellő különbséggel nyert a Brno ellen az NYKK, így jelenleg csoportharmadik.</p>

A minimum öt pontos győzelem ért volna valamit a Marso-Vagép NYKK számára, a nyíregyházi férfi kosárlabdacsapat az utolsó hazai mérkőzését játszotta szerdán este a Közép-európai Ligában. A cseh A plus Brnótól odakint négy egységgel kapott ki Déri Csaba legénysége, így az előzéshez, a csoport harmadik helyéhez ettől fölényesebb diadal szükségeltetett.

Ehhez képest másfél negyeden keresztül a csehek tartottak előrébb, a nyíregyháziakban láthatóan „benne maradt” székesfehérvári nagy vereség. Pedig a csehek sem brillíroztak támadásban, több homályt is dobtak, ezeket kihasználva sikerült átvenni a vezetést, a nagyszünetben éppen négy pont volt a differencia Sitkuék javára.

A harmadik etap nagy részében aztán már tartotta a kellő, magyarán minimum ötpontos előnyét a házigazda, elsősorban azért, mert Mouton és Savic is belelendült. Egyedül a triplák hiányoztak, nemúgy a vendégeknél, akik közül az utolsó játékrész elején Wiedner hármat is bevágott gyors egymásutánban. Hazai részről Sitku gyártotta az első hármast a 33. percben, és mivel Mouton továbbra is ponterős maradt, a végére már meggyőző lett a különbség. A nyíregyházi gárda elkönyvelhette első sikerét a nemzetközi porondon.

Marso-Vagép NYKK–A plus Brno (cseh) 92–81 (18–20, 24–18, 24–20, 26–23)
Bujtosi csarnok, 500 néző, v.: Valovics, Csősz, Kapitány.
NYKK: Savic 14, László 9, Mouton 33/3, Sitku 17/3, Helbich 13. Csere: Trepák 6, Siska, Krasznai.
Brno: Vrubl 11, Gajdosik 6, Machac 7, Norwa 19/9, Skala. Csere: Wiedner 9/9, Sismilich 4, Novotny 16, Prachar 6, Benda 3/3, Kysela.
Kipontozódott: Norwa (29. perc).
Az eredmény alakulása, 3. perc: 2–2, 8.: 12–18, 14.: 27–26, 18.: 36–36, 23.: 48–44, 26.: 57–48, 29.: 61–55, 32.: 68–64, 34.: 73–70, 37.: 81–77, 39.: 87–79.
Mesterszemmel
Déri Csaba: – A győzelemmel elégedett vagyok, mert magyar csapat közel két éve nem nyert a nemzetközi porondon. Szívósan küzdő ellenfelet győztünk le.
Zdenek Hummel: – Jó kezdés után ellenfelünk fokozatosan kerekedett fölénk.