Szombaton kezdi a rájátszást a VRCK

Szombaton kezdik a negyeddöntőt
Kazincbarcika – A jövő héten dől el, hogy a Vegyész vagy a Dunaferr jut a 4 közé a férfi röplabda NB I-ben.

A múlt hét végén véget ért az alapszakasz a férfi röplabda NB I-ben, a 22. fordulós, 11 csapatos küzdelemsorozat lezárultával, a csapatonkénti 20-20 meccs lejátszása után kiderült, a rájátszást kik hol folytathatják. A bajnokság alapszakaszának első nyolc helyén végzett csapat a negyeddöntőben küzd egymás ellen, a 9–11. helyezettek pedig a kiesés, az osztályozó elkerülése érdekében csatároznak az évad második etapjában.

Párba kerültek

A férfi röplabda NB I-ben egy megyei férfi csapat érintett, a Vegyész RC Kazincbarcika együttese, amely az alapszakaszt a harmadik helyen zárta, így a folytatásban a 6. helyezett ellen küzdhet, ugyanis a negyeddöntőkben az alapszakaszbeli helyezés alapján kerültek párba az első nyolc helyen végzett csapatok (1.–8., 2.–7., 3.–6., 4.–5.). A két nyert mérkőzésig tartó elődöntők az alacsonyabb helyezési számú gárda otthonában kezdődnek, vagyis a barcikaiak otthon játsszák az első meccsüket a Dunaferr ellen, majd a dunaújvárosi kirándulás után, ha szükség lesz harmadik összecsapásra, azt is az észak-borsodi városban rendezik meg. A negyeddöntős párharcok győztesei a jövő héten lesznek meg, az elődöntők pedig a kiírás szerint április 7-én kezdődnek, de ezek a csaták már három nyert meccsig tartanak (játéknapok: április 7., 9., 11., 14., 17.), hasonlóan a döntőkhöz (április 21., 23., 25., 28., 30.). Az alapszakasz-helyezések ismeretében az is tudható, amennyiben sikerült továbbjutnia a negyeddöntőből a Vegyésznek, akkor a Kecskeméti RC – Pénzügyőr párharc győztesével vívják az elődöntőt.

11. Debreceni EAC 20 – – – – 4 16 4:60 0

A két nyert meccsig tartó negyeddöntők párosítása (a versenynaptár szerint játéknapok: március 12., 17., 20. – utóbbi ha szükséges): Fino Kaposvár – Sümegi RE, Kecskeméti RC – Pénzügyőr SE, Vegyész RC Kazincbarcika – Dunaferr SE, Dág KSE – MAFC-BME.