2014.11.04. 15:24

MEAFC II: Idény eleji forma és vendéggyőzelem

Miskolc - Győztesen távozott a kezdésre épphogy odaérő Cegléd a férfi kosárlabda NB II 1. fordulójában.

Miskolc - Győztesen távozott a kezdésre épphogy odaérő Cegléd a férfi kosárlabda NB II 1. fordulójában.A vendégek rutinos csapat lévén nem "pazarolták" el sikeres dobásaikat a pár perces bemelegítésük alatt, inkább a meccs első tizenegy percben süllyesztették el öt hármasukat a szellősen védett hazai gyűrűben. A tízpontos különbséget ugyan apránként ledolgoztuk és feljavuló védekezésünknek köszönhetően a 34. percben ki is egyenlítettünk (45-45), a vendégek - elsősorban pontatlanul befejezett támadásainkból megindulva - egy 10:0-ás szériával mégis bebiztosították győzelmüket.

MEAFC II -Ceglédi KE 52-62

(12-22, 15-15, 9-7, 16-18)

MEAFC II: Fejes 2, Sneider 11/3, Tamás 12, Hadházi 4, Horváth 2 Csere: Balogh 6, Hegedűs N. 5/3,Márton 4, Sörlei B. 3, Szőke 2, Baptiszta 1, Veres.

Ceglédi KE: Rácz G. 23/15, Rácz Zs. 2, Szollár 8, Rezák 5, Molnár 4. Csere: Lázár 2, Kalmár 12, Gedei 6/6, Dobozy, Takács.

Sneider Zoltán: Mindkét csapat idény eleji formában játszott. Az ellenfél a távoli dobásainak hatékonyabb kihasználásával nyert. Támadójátékunkon látszott az edzőmeccsek és az összeszokottság hiánya.