Szárnyaltak a Jegesmedvék a harmadik harmadban

Parádés győzelmet arattak a DVTK Jegesmedvék a MAC otthonában
Parádés győzelmet arattak a DVTK Jegesmedvék a MAC otthonában - © Fotó: Mudra László (MAC)
Budapest, Miskolc – Szerdán este szuperrangadót vívtak a jégkorong Mol Ligában – vendégsikerrel.

Rosszul kezdődött a találkozó a listavezető vendégek számára: a Jegesmedvék gyorsan két gólos hátrányba kerültek. A 2. perc elején Nagy K. szerzett vezetést a táblázaton második helyen álló fővárosiaknak, majd alig három perc múlva Mestyán vette be újra Adorján hálóját (2-0). A piros-feketék nem adták fel és a 11. percben Galanisz révén szépítettek (2-1), így a meccsben maradtak.

Gyors gólok

A második harmad is rosszul kezdődött a vendégek számáta, hiszen a 24. perc végén Klempa, majd a 26. percben Saarenpaa termelt a MAC-nak egy-egy gólt (4-1) és úgy tűnt, hogy máris eldőlt a pontok sorsa. A miskolci alakulat azonban nem adta fel, fogcsikorgatva küzdött és szűk öt perc alatt felzárkózott: a 26. percben Dudas, a 31.-ben pedig Pavuk volt eredményes (4-3). A MAC időkérése után teljesen nyílttá vált az élvezetes, nagy iramú és színvonalas összecsapás. A feszültség fokozódott, egyre több volt a kakaskodás, hiszen a nagy tét rányomta bélyegét a meccsre. A góltermésre sem lehetett panasz, találatok estek közelről és távolról, lecsorgó korongból és kavarodás után is. A DVTK Jegesmacik szempontjából a lehető legrosszabbkor jött a fővárosiak ötödik találata, amelyet Klempa emberelőnyből jegyzett (5-3).

Óriási fordulat

A miskolciak reményeit Miskolczi éltette a folytatásban, a középcsatár a 46. percben csapata első emberfóros gólját produkálta, közelről emelt a bal felső sarokba (5-4), majd nem sokkal később Dansereau négy lépésről könnyen helyezett a bal alsóba (5-5), és minden kezdődött előlről. A vendéghenger pedig folytatódott, a 48. percben Somogyi révén már a Maciknál volt az előny (5-6), végül Miskolczi tette fel az i-re a pontot (5-7). Két és fél perc alatt óriási fordulat produkáltak Dudasék, akik így bravúros sikert könyvelhettek el, ráadásul megerősítették helyüket az élen.

MAC Budapest – DVTK Jegesmedvék
5-7 (2-1, 3-2, 0-4)

Budapest, 800 néző. V.: Haszonits, Sós Z. (Pálkövi, Váczi).

MAC Budapest: Bálizs – Quinn (1), Tokaji (1), Klempa 2, McDonald (2), Hayes (1) – Pozsgai, Mestyán 1, Nagy K. 1, Saarenpaa 1 (2), Terbócs (2) – Nagy P., Stipsicz, Schmál, Németh A., Szappanos – Bödök, Jászai, Tóth R., Egyed, Németh Á. Vezetőedző: Majoross Gergely.
DVTK Jegesmedvék: Adorján – Leppanen, Dudas 1 (1), Somogyi 1, Miskolczi 2 (1), Booras – Gőz, Sagert (1), Hajós (3), Galanisz 1 (4), Dansereau 1 (1) – Vojtkó, Popovics (1), Pavuk 1, Cseter, Fekti – Ritó (1). Vezetőedző: Jason Morgan.

Kiállítások: 16, ill. 12 perc.

Majoross Gergely: – Számunkra minden meccs egy erőmérő, hogy lássuk hol tartunk. Ma nem játszottunk elég keményen, mi sokkal feszesebben védekező csapat vagyunk, mint amit most mutattunk. A védekezésünk nem volt erős, hiányzott a két eltiltottunk. Velük kiegészülve jobbak leszünk.

Jason Morgan: – Szoros mérkőzésre számítottam, és az is lett. Hullámzó volt a játék, hol nőtt, hol csökkent a különbség a két csapat között. Nemcsak fizikálisan, hanem mentálisan is nagyon erősek voltunk, így tudtunk fordítani. Nagyon büszke vagyok a csapatra. Képzett csapatunk van, de tovább kell dolgoznunk, hogy még jobbak legyünk.