Svájc-Csehország 0-1

A labdarúgó Európa-bajnokság nyitányán, szombaton a cseh válogatott 1-0-ra legyőzte a házigazda Svájc válogatottját. A játék képe alapján kijelenthető: a hazaiak sokkal többet tettek a sikerért, mégsem ők örülhettek a végén.  Euro 2008. 2008.06.07.

Benyó Sándor, a DVSC egykori kiválósága értékeli a mérkőzést:

– A második félidő alapján Svájc csapata nem érdemelt vereséget. A szerencsésebb csapat nyert. Ebből a csoportból a portugálok és a csehek továbbjutását várom.

Vége a mérkőzésnek, a csehek a játék képe alapján szerencsével szerezték meg a győzelmet.

86. perc: a hazai kapitány cserékkel próbált frissíteni, de a csehek remekül tördelik a játákot, és nem engedik kibontakozni az ellenfelet.

80. perc: hatalmas tüzijáték a cseh kapu előtt, előbb Inler 16 méteres lövését Cech bravúrral védte, majd a kipattanót Vonlanthen a felső lécre vágta, végül felszabadítottak a csehek.

77. perc: a vezetés tudatában a csehek teljesen visszaálltak, a svájciak pedig keresik a rést a védőfalon, egyelőre nem sok sikerrel.

71. perc: egy szöglet után nem tudtak felszabadítani a svájciak, Koller cseréje, Sverkos a leshatárról kilépve jobbal, 10 méterről a bal sarokba helyezett (0-1).

• Nézze meg Ön is a gólt:
  • 66. perc: jobb oldali beadás után Yakin 8 méterről, senkitől sem zavartatva mellé fejelt. Óriási helyzet volt!

65. perc: eddig kellett várni az első cseh kapu felé tartó lövésre, Jankulovski 25 méterről, szabadrúgásból lőtt egy méterrel fölé.

58. perc: élénkebb a játék, mint az első félidőben, köszönhetően a svájciaknak, akik nagyobb sebességre kapcsoltak támadásban.

49. perc: bal oldali szöglet után Magnin 18 méterről tette próbára Cech kapust, akit ezúttal sem lehetett becsapni.

Futó Zsolt debreceni játékvezető értékeli az első félidőt:

– Sajnos az első 45 perc  színvonala nem haladta meg a mi gyenge, magyar bajnokijainkét. Ennél csak jobb jöhet szünet után.

Vége az első félidőnek, melynek végén a hazai együttes elvesztette a legnagyobb sztárját, a Borussia Dortmundban futballozó Alexander Freit, aki egy ütközés következtében súlyosan megsérült, és nem tudja folytatni a játékot.

41. perc: a csehek még nem jutottak lövéshez sem, mezőnyben azonban egyenrangú partnerek.

36. perc: Frei 22 méteres bombáját hatástalanította Cech.

34. perc: “leült” a meccs, az utóbbi percekben a kapuk nem forogtak veszélyben.

27. perc: kijöttek a szorításból a csehek, de helyzetig nem jutottak el, jól zár a Magnin irányította svájci védelem.

21. perc: egyre nagyobb fölényben a hazaiak: remek indítás után Frei került nagy helyzetbe, de a kifutó Cech hárított.

20. perc:Ilner szép szóló után 16-ról lőtt, Cech ismét védett.

16. perc: újabb svájci próbálkozás: Behrami lövését biztosan védte Cech.

10. perc: hatalmas iramot diktáltak a csapatok az első 10 percben, egyelőre nincs gól.

3. perc: az első helyzet a hazaiak előtt adódott, Frei 20 méterről tüzelt, a labda nem sokkal a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.