2018.07.19. 17:21

Világbajnokságon járt a miskolci tájfutó Kovács Attila Gábor

Miskolc - Dániában, 45 ország közel 5000 versenyzőjének részvételével rendezték meg július 6–13. között a Tájfutó Mesterek Világbajnokságát (World Masters Orienteering Championships). A feszített program 2 selejtező és 3 döntő mellett 3 terepbemutatóból állt. A vb-n rajthoz állt a miskolci Kovács Attila Gábor is, akinek 1996 óta ez volt megszakítás nélkül a 23. WMOC-ja.

A Zöld Sportok Clubja tájfutója az M65 kategória 376 futója között állt rajthoz. A koppenhágai királyi palota környékén a sprint B döntőben a hatodik, a tengerparti középtávú D döntőben a negyedik, míg a hosszútávú C döntőben a huszadik helyen végzett.

A korábbi Európa-bajnok vb-részvételét a miskolci és a tarcali önkormányzat, valamint a megyei közgyűlés támogatta.