2016.11.16. 15:18

Négy sárospataki harcos öt érme

Sárospatak - „Kimagasló eredményről számolhatok be egyesületünk ez évi utolsó versenyéről” – küldte beszámolóját Velmovszki József, a Sárospataki Kyokushin Karate SE vezetője.

Formagyakorlatban Szabó Dániel gyerek III és Velmovszki Dóra junior kategóriában második helyezést értek el. Küzdelemben junior kategóriában Szólya Erik bajnoki címet szerzett. Búza Ábel ifjúsági kategóriában a dobogó legtetejére állhatott. Velmovszki Dóra junior korcsoportban komoly bírói hibáknak köszönhetően „csak” második lett, azonban Dórát shihan Brezovai Sándor, a Hiko – Honkyokushin International Karate Organization elnöke a legharcosabb junior versenyző díjban részesítette. 2016-ban a Sárospataki Kyokushin Karate SE költségvetése hét versenyen való részvételre adott lehetőséget, ebből öt hazai és két nemzetközi. A sárospataki versenyzők 17 dobogós helyezést értek el, 12 arany-, 4 ezüst- és 1 bronz­éremmel tértek haza Sárospatakra.