2014.06.01. 17:34

Ausztriában és Tatabányán is „odatették” magukat

A közelmúltban három rangos versenyen is sikerrel képviselték a Miskolc Városi Sportiskola (MVSI) Nonprofit Közhasznú Kft. színeit a Szűcs József által felkészített gyaloglók.

A közelmúltban három rangos versenyen is sikerrel képviselték a Miskolc Városi Sportiskola (MVSI) Nonprofit Közhasznú Kft. színeit a Szűcs József által felkészített gyaloglók.Az ausztriai Pernitz városában megrendezett erőpróbán öt nemzet - Ausztria, Horvátország, Magyarország, Németország, Szlovénia - sportolói, két napon, két különböző versenyen mérték össze tudásukat. Az első megméretésen egy utcai viadal szerepelt a programban, ahol Kovács Soma, Gál Vencel és Varga Dávid is dobogóra állhatott. Másnap a Pernitz-Jagasitz közötti 5,6 km-es hegyi-versenyen Kovács Soma nyerte a férfi abszolút kategóriát, Hornyik Petra pedig női abszolútban lett bronzérmes.

Kovács Soma a válogatottban

A tatabányai Gyalogló Magyar Szuperliga egyéni nemzetközi versenyen osztrák, horvát és szlovák sportolókkal csaptak össze a Miskolci Sportiskola gyaloglói. A még utánpótlás korú Kovács Soma a felnőttek 10 km-es futamában elért 50:36 perces egyéni csúcsával jogot szerzett arra, hogy rajthoz állhasson az osztrák-horvát-magyar-szlovák junior válogatott versenyen, melynek a szlovákiai Borsky Mikulás ad otthont. A magyar válogatott egyik edzőjének, Szűcs Józsefet, az MVSI gyalogló szakág-vezetőjét kérték fel.