2014.04.02. 20:59

Nyert a DVTK és még mindig első

Győri győzelme után egy lépésre van az alapszakasz megnyerésétől az Aluinvent-DVTK.

Győri győzelme után egy lépésre van az alapszakasz megnyerésétől az Aluinvent-DVTK.A női kosárlabda NB I 17. fordulójában szerdán este az Aluinvent-DVTK csapata a Hat Agro-Uni Győr vendége volt. Fél órával a kezdés előtt mindössze két néző foglalt helyet a Magvassy sportcsarnok lelátóján, majd negyedórával később megérkezett a vendégtábor, hangzatos belépőjük már ekkor sejtette, hogy nem fognak csendkirály versenyt nyerni ezen a Diósgyőr számára fontos napon. A meccs tétje ugyanis az volt, hogy marad-e a tabella élén a piros-fehér gárda, ehhez pedig győzelem szükségeltetett.

A találkozót a hazai gárda valamivel jobban kezdte, az elején a fehér mezesek vezetgettek, a Diósgyőr pedig jellemzően büntetőkből szerezte pontjait. A meccs első tripláját Gambiraza vágta be az 5. percben (10-6), amire válaszul megérkezett a vendégek első akciókosara. A keményen és védekezésben sok hibával játszó hazaiak ellen a Diósgyőr futószalagon dobhatta a büntetőket, de mégsem egy ilyen találattal, hanem Jansone hármasával szerzett vezetést meccs folyamán először a DVTK (12-14). Ekkoriban stabil védekezésük mellett a pirosak támadásban is jó döntéseket hoztak (14-20), aztán a negyed vége a Győré lett, zsinórban öt pontot szerezve a semmiből jöttek fel (19-20).

A második tíz perc hazai találattal indult, válaszul Horváth B. szerzett triplát, Raven pedig egy leindításos kosarat (21-25). Aztán folytatódott a vendégek büntető műsora Tobin 4 ilyen pontja között hazai időkérés miatt állt a játék, a 15. percben. Aztán 24-33 után nagyot fordult a játék képe, leálllt a Diósgyőr magabiztos védőjátéka, és a hazaiak kibrusztolt kosarakkal, nagy küzdőképességről tanúbizonyságot téve egyre jobban megközelítették a DVTK-t (31-35). Majd 36-nál is utol is érték az önmagát kereső vendégeket. Sőt! A hosszú szünetig még némi előnyt is hozzátettek ehhez (38-36).

Kimaradt dobásokkal indult a harmadik negyed, majd Jansone szerzett két centerkosarat, amire győri időkérés volt a válasz (38-40). 40-41-nél a DVTK zónája ellen a hazai gárda hármasokkal próbálkozott, és ezt eredményesen tették (46-41, 49-45). Ütemtelenül, egymásra várva, az egyéni játékban kapkodva játszottak ekkoriban a vendégek, támadásban sokat hibáztak. 51-47-nél Czank triplája után Gambiraza is ugyanilyen értékűt dobott, majd a játékrész hajrájában kilenc pontos mínuszból (56-47) jött fel háromra a Diósgyőr (56-53).

A negyedik negyedet négy hazai játékos kezdte négy faulttal, közülük a center Diamant szerezte az első pontokat. Egymás után ötöt, és ekkor kért időt López edző (61-55). A játékvezetők rendkívül irgalmasak voltak, valahogy nem akarták észrevenni a hazai faultokat, sem Semseinél, sem Diamantnál az ötödiket. Aztán előbbinél csak meglátták a hibát, és miután ő kipontozódott, Sverrisdóttir büntetőből egyenlített (62-62). A nagyon fegyelmezetten védekező Diósgyőrből előbb Raven majd Horváth B. szerzett középtávolit (63-66). És mivel remekül szedte ekkoriban a védőlepattanókat a vendég együttes, dobásban nem hagytak levegőt a győrieknek, egyre közelebb kerültek a hőn áhított sikerhez. A hajrában Tobin és Czank is betalált közelről (63-70), és ezzel eldőlt a meccs.

Ismét nyert a Diósgyőr, megőrizte ezzel első helyét a tabellán. Ami azt is jelenti, hogy amennyiben szombaton Miskolcon legyőzik a Szekszárdot, sporttörténelmet írnak, mert fennállásuk során először kezdhetik a rájátszást az első helyről.

Hat Agro-Uni Győr – Aluinvent-DVTK 65-70

(19-20, 19-16, 18-17, 9-17)

Győr, 100 néző. V.: Papp P., Söjtöry, Minár.

Hat Agro-Uni Győr: GAMBIRAZA (23/12), Koch (-), IVANOVIC (14/6), Laklóth (2), DIAMANT (10). Csere: Semsei (10), Mansaré (6), Török (-), Fejes (-). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Aluinvent-DVTK: Bukovszki (-), RAVEN (13), Dubei (2), JANSONE (13/3), Tobin (11). Csere: Horváth B. (5/3), CZANK (13/3), SVERRISDÓTIR (13), Bálint (-). Vezetőedző: Miguel del Jesús López Alonsó.

Kipontozódott: Mansaré a 35., Czank a 40. percben,

Bencze Tamás: – Sajnos, a végén kimaradtak a dobásaink, picit elfáradtunk, és nem volt meg a kellő koncentráció. Gratulálok a Diósgyőrnek, végig hittek abban, hogy nyerhetnek, és bebizonyították, hogy nem véletlenül állnak a tabella élén.

Miguel del Jesús López Alonsó: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, az Euroligában edződött hazai csapat végig kemény csatára késztetett minket. Boldog vagyok, hogy győztünk, mert így már csak egy mérkőzés hiányzik ahhoz, hogy a rájátszást a legjobb pozícióból kezdhessük. A mai meccsen a felelősségvállalás néha átcsapott idegességbe, de a végén a játékosok megfelelő módon tudták kezelni az éles helyzetet.