2013.08.24. 15:55

BOON-ÉLŐ - Pápa vs. DVTK 0-1 (0-0)

Miskolc, Pápa - A labdarúgó OTP Bank Liga NB I. 5. fordulójában a Diósgyőri VTK gárdája a Lombard Pápa Termál FC vendégeként lépett pályára szombaton 16:30-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Borsod Online-on.

Pápa

0 - 1

DVTK

Pápa, 2013.08.24. 16:30

Pápa vs. DVTK - Edzői nyilatkozatok

A Pápa – DVTK (0-1) mérkőzés után a két csapat vezetőedzője értékelte a látottakat.

90+3

Vége a mérkőzésnek, a Diósgyőr nyerte a találkozót.

90+1

A meccs utolsó cseréje: Tisza helyett Gohér állt be.

88

Tisza kapott sárga lapot, mert sípszó után elrúgta a labdát. Két perc hosszabbítás következik.

88

Vezet a Diósgyőr. Jobb oldalról Vági ívelte az ötösre a labdát, Szűcs elindult ki a kapujából, az előtte lévő védő, az ex-diósgyőri Nagy T. is elindult a játékszerre. Utóbbi érte el, akinek a lábáról saját kapujába pattant a labda (öngól). 0-1

87

A hazaiak jutottak szabadrúgáshoz a diósgyőri kaputól 21 méterre. A pontrúgást Szabó O. vágta a sorfalba.

84

Takács P. kapott sárgát Tóth B. felvágásáért.

78

Orosz csapta be Husicot és Abdouramant a jobb oldalon, majd 17 méterről a kapu bal oldalát célozta meg, Rados azonban szögletre tenyerelte a labdát.

78

Csere a vendégeknél: Kostic helyett Abdouraman állt be.

76

A pápaiak első szögletének végén Rodenbücher kapu felé tartó lövése egy vendég védőről pattant az alapvonalon túlra.

68

Csere a pápánál: Supic helyett Nagy T. jött be.

67

Csere: a pápaiaknál Kenesei helyett Eszlátyi folytatja.

65

Maksimovic a földre esett, majd felpattant és befutott a diósgyőri 16-oson belülre. 14 méterről laposan a kapu jobb oldala mellé lőtt.

63

Bacsa jobbról érkező beadását Tisza perdítette a kapu felé, de Struhar jól lépett közbe, róla pattant szögletre a labda.

61

Csere a Diósgyőrnél: Nikházi le, Bacsa fel.

60

Tisza távoli bombáját Szűcs L. csak kiütni tudta, ezt követően meleg pillanatokat élt át a pápai együttes. Egy perc kellett, hogy fel tudják szabadítani a kapujuk előterét.

54

A meccs első cseréje. Quintero helyett Tóth B. jött be.

51

Kádár szabadrúgása után Nikházi elől Takács elé került a labda. Az üresen álló diósgyőri játékos a kapu jobb oldalát célozta meg, de 11 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

49

Újabb diósgyőri szurkolócsoport tagjai érkeztek meg "kis" késéssel. A Bajtársak zászlója is kikerült a vendégszektor előtti kerítésre.

47

Egy diósgyőri beívelés után Szűcs öklözte ki a labdát, miközben a berobbanó Takácsot is eltalálta. A diósgyőri játékost ápolni kellett.

46

Folytatódik a mérkőzés, a második játékrészben a pápaiak indították útjára a labdát (csere egyik oldalon sem volt).

45+1

Vége az első játékrésznek.

45

Egy perc hosszabbítás következik.

45

Kostic kapott sárga lapot, Rodenbüchert vágta fel.

39

Szabó O. balról érkező beadását Griffiths fejelte a jobb kapufa mellé.

37

Jobb oldalon Kenesei tört előre, 21 méterről a rövid felső sarkot célozta meg, lövése az oldalhálót súrolta, amikor elhagyta a pályát.

33

Maksimovic 19 méterről keményen szúrta kapura a labdát, a bombát Rados csak kiütni tudta, a kipattanóra egyedül Griffiths érkezett, aki 11 méterről ziccerben a léc fölé durrantott.

30

Oroszhoz került a labda a kezdőkörben, aki megiramodott a kapu felé, vágtája végén 23 méterről a bal alsó sarkot célozta meg, de néhány arasznyit tévedett.

29

Nem tisztul az ég Pápán, csepereg az eső.

26

Kádár kapott sárga lapot Tóth G. felvágásáért.

24

Vági harcolt meg a földön fekve egy labdáért és lőtte be a kapu elé a labdát jobbról. Barczi két méterről a kapuba lőtt, de ez után sem ítélt gólt a játékvezető lesállás miatt.

23

Formás diósgyőri akció végén Barczi remek sarkalása után Nikházi került ziccerbe, be is lőtte a jobb alsó sarokba a labdát. Gól. Ám a játékvezető szerint lesről.

22

A hazaiak szépen körbeadogatták a diósgyőr védelme előtt a labdát, majd az akció végén Kenesei lőtt 19 méterről, méterekkel a kapu fölé.

20

Tart a meccs, de említésre méltó események nélkül.

11

A gyors diósgyőri ellentámadás végén Nikházi lőtt 18 méterről a jobb kapufa mellé.

10

Rodenbücher futott el a jobb oldalon egészen az alapvonalig, jól is adott középre, az üresen álló Kenesei a 11-es pontról vehette célba a kaput, lövésébe azonban Vági vetődött bele, hárítva ezzel a veszélyes akciót.

7

Kenesei jobb oldali elfutása végén a 11-es pontnál Griffiths-et kereste, aki elől Vadász fejelte el a labdát.

6

Újabb diósgyőri szurkolók futottak be, így már az ultrák is képviseltetve vannak a mintegy 100 fősre nőtt vendég szektorban.

4

A vendégszektorban a kezdés időpontjában 78 nézőt számoltunk össze.

3

Tisza jobb oldali szögletét Kádár lőtte kapura 11 méterről, Szűcs kapus remek reflex-szel az alapvonalon túlra tenyerelte a labdát.

2

A kaputól 19 méterre középről Tisza végezte el a szabadrúgást, lövése a sorfalról szögletre pattant.

1

Maksimovic kapott sárgát, mert lerántotta Nikházit.

1

A Diósgyőr kezdte a mérkőzést (a kezdőrúgás idejére elállt az eső).

Diósgyőr kapujában változás történt az eddigiekhez képest. Az eddig négy meccsen védett Rajic helyett ezúttal az a Rados kezd, aki a nyáron kölcsönadásból tért vissza a DVTK-hoz, de nem akarták megtartani, és kölcsön akarták adni. Mivel ebből eddig semmi nem lett, így Rados a gólvonalra állhat.

Hűvös van Pápán, 18 fok és szemerkélő eső, úgy tűnik, vége a nyárnak, vége a kánikulának.

A mérkőzést Erdős József vezeti, asszisztensei Bozó Zoltán és Király Krisztián lesznek. Az alapvonalon Szőts Gergely és Pintér Csaba áll majd, a tartalék játékvezető pedig Huszár Balázs.

Labdarúgó OTP Bank Liga NB I., 5. forduló

Pápa vs. DVTK

0 - 1   (0 - 0)

Pápa, 1.000 néző. V.: Erdős J. (Bozó Z., Király K.).

Lombard Pápa Termál FC: Szűcs L. - Tóth G., Rodenbücher, Struhar, Szabó O. – Maksimovic, Supic – Quintero, Griffiths, Orosz – Kenesei.

Vezetőedző: Tóth Bálint

DVTK: Rados – Vági, Vadász, Kádár, Husic – Takács P., Elek – Nikházi, Kostic, Barczi – Tisza

Vezetőedző: Sivic Tomislav

Gólszerző: Nagy T. (0-1, öngól) a 88. percben.

Sárga lap: Maksimovic az 1., Kádár a 26., Kostic a 45., Takács P. a 84., Tisza a 88. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Quintero helyett Tóth B. az 54., Nikházi helyett Bacsa a 61., Kenesei helyett Eszlátyi a 67., Supic helyett Nagy T. a 68., Kostic helyett Abdouraman a 78., Tisza helyett Gohér a 91. percben.

[poll id="423"]

Még nincs bejelenteni való...

Repkednek a számok: két, talán három játékost is igazolni akar a DVTK.

A DVTK nyerni megy Pápára

Szombaton 16 óra 30 perctől Pápán küzd a pontokért a DVTK NB I-es labdarúgócsapata. A mérkőzésről élőben tudósítunk a Borsod Online-on.

Partvonal: Addig jó...

Addig jó, míg van demonstráció. Mert az azt jelenti, hogy akadnak még olyanok, akiket érdekel a diósgyőri foci ügye, sorsa, s amiért akarnak és képesek akár megmozdulni is. Molnár István jegyzete.

Szurkolói demonstráció Diósgyőrben - "Megyünk lefelé a lejtőn"

Mintegy kétszázan vettek részt a csütörtök kora esti, csendes demonstráción a stadionnál.

Csendben, a jelenlétükkel

Csendben zajlott a Diósgyőri Stadionhoz csütörtök délutánra meghirdetett szurkolói demonstráció, amely a DVTK NB I-es labdarúgócsapata háza táján kialakult helyzet miatt szerveződött.

Ön mit tippel a Pápa - DVTK meccsre?

Szombaton a Lombard FC Pápa otthonában javíthatnak a piros-fehérek a nem túl rózsás idegenbeli szereplésükön, hiszen legutóbb március elsején nyert utoljára a DVTK vendégként. A mérkőzésről élőben tudósítunk 16.30-tól. Ön mit tippel a meccsre?