2013.03.30. 18:04

Révész Attila félelme megalapozott volt

Kisvárda - A labdarúgó NB III. Tisza-csoport, 17. fordulójában (16. játéknap) egy kivétellel valamennyi mérkőzést lejátszottak szombaton. Az Ibrány létavértesi fellépése a pálya rossz állapota miatt elmaradt. Az éllovas Várda színvonalas mérkőzésen, a hosszabbítás végén kapott gól miatt nem tudott nyerni, miközben a Nyírbátor meggyőző teljesítménnyel szerezte meg a három pontot saját otthonában. A Bakta viszont hazai környezetben vérzett el.Várda SE–Tiszaújváros 1–1 (0–0)

Kisvárda, 250 néző, v.: Tatár. Várda SE: Petranics – Tóth Gy., Hegedüs T., Lakatos I., Fodor A., Brankovics P. (Szkunzjak, 90.), Iván A., Oláh D., Kornutjak, Miskolczi (Soós T., 73.), Farkas M. (Spekker, 85.) Edző: Révész Attila. Tiszaújváros: Hamar Zs. – Horváth T., Fodor P., Lippai G., Török A. (Daru I., 69.) , Zádori E., Gacsal, Polényi T. (Zádori S., 65.), Gaál G., Molnár G., Dávid Z. Edző: Koleszár György.

Kifejezetten élvezetes, remek mérkőzésnek lehettek tanúi a kilátogató nézők. Mindkét csapat nagy akarással, gólratörően futballozott: a második félidőben a hazaiak magukhoz ragadták a kezdeményezést, ekkor sikerült vezetést szerezniük, majd a vendégek tíz játékossal minden egy lapra feltéve küzdöttek az egyenlítésért. Ez a hosszabbításban megvalósult, mégpedig 45 méterről, egy lecsúszott beívelés következtében. Gól: Hegedüs T. (11-esből, 58.), illetve Gacsal (93.). Kiállítva: Gaál G. (57., Lakatos I. lerántásért, második sárga lappal). Jó: Hegedüs T., Kornutjak, Iván A., Brankovics P., Farkas M., illetve a teljes a vendégcsapat.

Révész Attila: – Sajnos, a félelmem megalapozottnak bizonyult, ugyanis az újvárosiak nagyon fegyelmezetten, harcosan játszottak. Ahelyett, hogy egy nullnál bebiztosítottuk volna a győzelmet, a vendégeknek a hosszabbítás legvégén egy potya ízű góllal sikerült egyenlíteniük, ezért azt gondolom, erőfeszítésük, illetve a mi időnkénti pánikolásunk miatt megérdemelten szerezték meg az egy pontot.

Koleszár György: – Jól futballoztunk, ettől függetlenül gratulálok a Várda bajnoki címéhez, ami nem is lehet kérdés.

Baktalórántháza–Cigánd 2–4 (0–3)

Baktalórántháza, 150 néző, v.: Puskás Z. Baktalórántháza: Gazsi F. – Geda G. (Svelta Z., 80.), Szenes I., Kántor F., Rakóczi (Szabó R., a szünetben), Lakatos I., Molnár L. (Csordás G., a szünetben), Kozma J., Fábri Z., Balogh Zs., Marics G. Játékos-edző: Illés László. Cigánd: Sánta T. – Pop, Deme A.,Tempfli (Cséke Gy., 73.), Vicickó, Tudja, Baksa Z., Roszel, Boldog M., Ludescher (Oláh L., 83.), Varga Z. (Csáki R., 64.). Edző: Kocsis János.

Az első félidőben a mezőnyben tejesen egyenrangú ellenfélnek bizonyult a Baktalórántháza, ugyanakkor rövid idő alatt, jól eltalált lövésekkel jelentős előnyt szerzett a Cigánd. A szünet után okosan őrízte előnyét a látogató, miközben a hazaiaknak csak a hajrában sikerült kozmetikázni a vereség különbségén. Gól: Kozma J. (85.), Szabó R. (90.), illetve Baksa Z. (30. és 32.), Tempfli (36.), Roszel (62.). Jó: a hazaiak közül senki, illetve Sánta T., Tempfli, Tudja, Ludescher, Baksa Z., Roszel. (Tudósító: Gebri Pál)

Illés László: – Az első félidő derekán hatpercnyi rövidzárlat eldöntötte a mérkőzést, a folytatásban lényegében a pályán sem voltunk, így sikerült valamelyest szépíteni a különbségen.

Kocsis János: – Baksa vezérletével az első félidő végén eldöntöttük a mérkőzés, összessségében megérdemelt győzelmet arattunk.

Nyírbátor–Hajdúböszörmény 4–2 (3–0)

Nyírbátor, 150 néző, v.: Kujbus. Nyírbátor: Tóth Sz. (Opre R., 88.) – Hadházi D. (Tóth B., 78.), Sipos T., Jeddi B., Ricsei F., Ráti G., Lakatos L., Puskás D., Erdei Z. (Pálvölgyi, 65.), Török I., Nagy D. Edző: Fogarasi Zoltán. Hajdúböszörmény: Tömöri A. – Szeles A. (Iván R., 83.), Angyalos A., Szabó M., Tóth T., Andorkó S., Lovas M. (Nagy K., 82.), Bogdanovics, Milovac, Kiss A., Ungi. Edző: Papp Ferenc.

Kiválóan vizsgázott műfüves pályán végig jó iramú, időnként tetszetős játékot láthattak a nézők. Az első félidőben a hazaiak meggyőző előnyt szereztek, amit a második játékrészben a vendégek minden igykezete ellenére megtartottak, és végül magabiztosan nyertek. Gól: Lakatos L. (19.), Török I. (41.), Jeddi B. (44.), Pálvölgyi (75.), Szabó M. (74.), Milovac (90.). Jó: Tóth Sz., Ricsei F., Lakatos L., Török I., Nagy D., Pálvölgyi, illetve Szabó M., Ungi, Milovac. (Tudósító: Janovics János)

Fogarasi Zoltán: – Végig kezünkben tartottuk a mérkőzést, melyet taktikusan helyenként jó játékkal a közönségünket is kiszolgálva már az első félidőben eldöntöttünk. A második játékrészben átengedtük a területet a vendégeknek, de kontráink állandó veszélyt jelentettek, melynek köszönhetően a negyedi gólunk álomszépre sikeredett. Köszönjük közönségünk biztatását, és külön gratulálok Opre Rajmund élete első NB III-as mérkőzéséhez.

Papp Ferenc: – A védekezésben leosztott feladatokat az első félidőben néhány játékosom fegyelmezetlenül hajtotta végre, emiatt óriási előnyt adtunk ellenfelünknek. Gratulálok a nyírbátori csapatnak.