2011.10.25. 12:35

Hajdúsági aranyérmek az idényzáróról

Az egész évi teljesítményt is értékelték a kétnapos viadalon.

A 2011-es idény utolsó szabadtéri versenyét rendezték meg a közelmúltban a fővárosban: a Budapest Bajnokságot és a rövidtávú országos bajnokságot. Debrecent két egyesület képviselte a kétnapos megmérettetésen, a Hajdú Íjász Klub és a Letizia Sportclub versenyzői kiváló eredményeket értek el.

A Budapest Bajnokságon a dobogó legfelső fokára állhatott olimpiai kategóriában Pataki Boglárka és Sándor Aliz. A csigás íjászoknál Csarkó Zsolt, Orosz Viktor és Czabán Leonóra szereztek aranyérmet. Az irányzék nélküli reflex íjjal lövők közül Mercs Alex és Sulyok György, a történelmi íjászoknál Hamecz Zsolt diadalmaskodott. A felnőtt rövidtávú országos bajnokságon egy érmet gyűjtöttek be a hajdúsági versenyzők, Sándor Aliz állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

A kétnapos rendezvényen átadták a 2011. évi pályaíjász grand prix-sorozat összesített díjait is. A négy forduló után bajnok lett Czabán Leonóra és Sulyok György. Második helyezést ért el egész évi teljesítménye alapján Pataki Boglárka, Telki Andrea, Halász Attila és Fehér István.