Sport - Foci

2016.05.13. 13:47

Videó: A részeg cseh bírón röhög a focivilág

Az első osztályú cseh bajnokin a játékvezető annyira részeg volt, hogy a meccs közben a biztonsági személyzet vezette ki, de a gólbíró sem adta alább, aki a mérkőzés közben vizelt.

A Príbram–Slavia Praha (1–3) cseh labdarúgó-bajnoki mérkőzésen a negyedik játékvezető, Marek Pilny és társa, Jiri Jech ittas állapotban volt a meccsen. Előbbit úgy kellett a biztonsági szolgálatnak elvezetnie, míg utóbbiról az a hír járja, hogy a bajnoki közben könnyített magán.

A Príbram elnöke azt mondta, hogy a meccset követően egy üveg szilvapálinkát talált a bírói öltözőben.

A Cseh Labdarúgó-szövetség azonnali hatállyal eltiltotta a két játékvezetőt, és elvette az engedélyüket.

„Pilny láthatóan részeg volt a mérkőzés kezdetén. Az egyensúlyával küzdött az oldalvonal mellett, sőt el is esett, és a időnként a partjelző mozgását utánozta. Tíz perccel később egy biztonsági őrnek kellett kikísérnie. Ezután Pilny a szünetben elhagyta a játékvezetői öltözőt, és nem jött vissza” – olvasható a szövetség által kiadott közleményben.

Társa, a szintén a mérkőzés előtt alkoholt fogyasztó Jiri Jech állítólag mérkőzés közben még könnyített is magán.