Spanyolország – Oroszország 4-1

Az orosz medve a spanyol bika ellen.       Spanyolország–Oroszország 3-1 2008.06.10.

Spanyolország-Oroszország 4-1 (2-0).

Spanyolország: Casillas – Ramos, Marchena, Puyol, Capdevila – Silva (Alonso, 77.), Senna, Xavi, Iniesta (Cazorla, 63. )-Torres (Fabregas, 54.), Villa-

Oroszország: Akinfejev – Anyukov, Sirokov, Kolodin, Zsirkov – Szicsev (Bisztrov, 46., Adamov, 70.), Zirjanov, Szemak, Szemsov (Torbinszkij, 56.)- Biljaletdinov- Pavljucsenko.

Gól: Villa (20., 44., 75.), Fabregas (91.), ill. Pavljucsenko (86.).

90 +3. perc: vége a találkozónak, a spanyolok megérdemelten nyertek 4-1-re az oroszok ellen.
91. perc: itt a negyedik spanyol gól, Villa emelt Xavi elé, aki 15-ről lőtt, a kapus védett, de a kipattanót Fabregas értékesítette (4-1).
86. perc: szépítettek az oroszok, Pavljucsenko egy szöglet után szép mozdulattal fejelt 4 méterről a kapuba: Spanyolország-Oroszország 3-1.
85. perc: ez a meccs nyilván eldőlt, kérdés nincs: a spanyolok a várakozásoknak megfelelően erősek, az oroszok meg készülhetnek a következő mérkőzésre.
77. perc: az utolsó spanyol csere, Silva helyett Alonso.
75. perc: 3-0 a spanyoloknak, Villa zseniális!!! Fabregas futatta Villát, aki elfektette a védőjét, átverte a kapust, majd 10 méterről a jobb sarokba gurított, mesterhármas!!!! Spanyolország-Oroszország 3-0.
70. perc: a csere cseréje: Bisztrov helyett Adamov: ki érti ezt? Az orosz kapitány, a holland Hiddink felhúzhatta magát, vagy sérülés van.

67. perc: Marcos Senna fejelt egy szöglet után kapura 12 méterről, az orosz kapus kiütötte a labdát.
65. perc: enyhült az iram, az oroszok akarnak, de a spanyolok jobbak.
63. perc: spanyol csere, Iniesta helyett Cazorla.
60. perc: Biljaletdinov tüzelt 20-ról, nem sokkal mellé.
57. perc: újabb orosz csere, Szemsov helyett Torbinszkij.
54. perc: csere a spanyoloknál, Torres helyett Fabregas érkezett.
51. perc: próbálkoznak az oroszok, nem is veszélytelenek, de valahogy nincs bennük a gól.
46. perc: megkezdődött a második félidő, csere az oroszoknál: Szicsev helyett Bisztrov.
45+1. perc: vége az első félidőnek, a spanyolok magabiztosan vezetnek 2-0-ra Villa duplájával az oroszok ellen.
44. perc: 2-0 a spanyoloknak!!!! Iniesta zseniálisan ugratta ki a leshatárról Villát, aki 15 méterről egyből a kapuba lőtt – szép gól volt: Spnyolország-Oroszország 2-0.
41. perc: az orosz csapat nem hagyja magát, de helyzetig – leszámítva egy lesállást – nemigen jut. Lőttek egy kapufát is, de sípszó után.
36. perc: kissé leült a meccs, de kétségtelen, hogy a spanyol bika játszik az orosz medvével.
29. perc: változatlan a játék képe, mindkét csapat odateszi magát, de a spanyolok azért jobbak.
23. perc: majdnem egyenlítettek az oroszok, Zirjanov találta telibe 16 méterről a jobb kapufát!
20. perc vezetnek a spanyolok!!! Torres fűzte át magát az orosz védelmen, önzetlenül Villla elé tálalt, aki 7 méterről a kapuba gurított: Spanyolország-Oroszország 1-0!
15. perc: ahogy mondani szokás, a küzdelem dominál: nem rossz a meccs, de egy gól nagyon jót tenne. Egyelőre nincs fölényben egyik csapat sem.
10. perc: F. Torres révén a spanyolok veszélyeztettek a szemerkélő esőben, de ziccerbe még igazán senki nem került – kapuralövés nem volt.
5. perc: rendkívül mozgalmas játékkal kezdődött a meccs, van iram, van küzdelem, de nagy helyzet még nem volt.
A labdarúgó EB negyedik napjának első meccsén a Magyarországon is népszerű spanyol válogatott az oroszokkal játszik. Nagy meccs lesz, kövesse itt, élőben!