Sopron–Marso-NYKK: Elszúrt hajrá

Sopron – Sopron–Marso-NYKK A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés kezdődött 18 órától.

A terv teljesítve: a Marso-NYKK A csoportos kosárlabdacsapata két fordulóval az alapaszakasz zárása előtt biztosította helyét a felsőházban! Így, a Horváth Imre együttese nyugodtan melegíthetett a soproni túrára – persze az ország nyugati szegletében is próbált maradandót alakítani. Legalábbis ebben reménykedett a szakmai stáb, s lám, Sitku mindjárt az első percben bevágott két triplát, vagyis hamar megugrott a Nyíregyháza, mire azonmód időt kért a hazai tréner. Noha – két gyors kosár következményeként – röpke pillanatra szűkített a különbségen a házigazda, a látogató ugyanilyen sebesen bemutatott 0–7-es rohammal lehűtötte a kedélyeket. A lendület kitartott a nagyszünetig, jóllehet a második negyedben akadt olyan periódus, amikor csupa magyar játékos szerepelt a nyírségi oldalon!

Várható volt, hogy a folytatásban agilisabb lesz a Sopron – így történt: Strand a harmadik etapban három triplával jelentkezett, sőt, a 28. percben a vezetést is átvette. A hajrában jobbára a kisalföldiek akarata érvényesült: demoralizáló jelenetként hatott, midőn kétpontos hátránynál, egy másodperccel a támadóidő lejárta előtt Krsztanovics betalált…  Az utolsó kosarat is a szerb center jegyezte, László igyekezett menteni a menthetőt – kísérlete azonban célt tévesztett.

Jegyzõkönyv
Sopron–Marso-NYKK 78–75
(24–30, 13–15, 24–14, 17–16)
Sopron, 200 nézõ, v.: Páli, Márton, Kapitány.
Sopron: Strnad 21/12, Carberry 7, Vesztergom 2, Mandic 13/9, Krsztanovics
29/3. Csere: Pojbics 2, Henrik, Boldizsár 4, Palotai. Edzõ:
Sterbenz László.
NYKK: Savic 20/3, Tóth G. 2, Bódi, Sitku 19/12, Scott
16/3. Csere: László 8, Krasznai 3/3, Trepák 7/3, Boczkó,
Nagy K. Edzõ: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–12. 8. p.: 17–27.
14. p.: 31–36. 17. p.: 31–43. 27. p.: 51–55. 28. p.: 56–55.

akik a végjátékban dönteni tudnak.

19:35 Véget ért a mérkőzés: a Sopron nagy küzdelemben 78-75-re nyert.

19:24 Alig több, mint négy perccel a befejezés előtt 70-67-re vezet a Sopron. Savic kosara után a hazaiak kértek időt.

19:16 Véget ért a harmadik negyed, amelyben fordított a Sopron és jelenleg 61-59-re vezet. Történt, hogy Krsztanovics duplájával a 28. percben a mérkőzés során előszőr került előnybe a házigazda (56-55), a folytatásban pedig Strnad negyedbeli harmadik triplával lendített csapatán.

19:09 A második félidőt erőteljesebben kezdte a Sopron. Strnad zsinórban hat pontot szórt, majd Krsztanovics is betalált távolról, Horváth Imre időkéréssel reagált a fejleményekre. Apadt a vendégek előnye, a 27. percben 51–55 az állás.

18:46 Scottnak a dudaszó pillanatában dobott kosarával a nagyszünetben 37-45-re vezet a Marso-NYKK! Vagyis, a vendégek nem engedték közelebb férkőzni ellenfelüket.

Sopron–Marso-NYKK 37–45 (24–30, 13–15,…
Sopron, 200 néző, v.: Páli, Márton, Kapitány.
Sopron: Strnad 5, Carberry 7, Vesztergom, Mandic 10/6, Krsztanovics 11/3. Csere: Pojbics 2, Henrik, Boldizsár 2. Edző: Sterbenz László.
NYKK: Savic 9, Tóth G. 2, Bódi, Sitku 9/9, Scott 9. Csere: László 8, Krasznai 3/3, Trepák 5/3, Boczkó, Nagy K. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–12. 8. p.: 17–27. 14. p.: 31–36. 17. p.: 31–43.

18:34 Újabb 0-7-es roham következményeként ismét növelte előnyét az NYKK (31-43), pedig ekkor csupa magyar játákos szerepelt a vendégcsapatban! Így az aktuális soproni időkérésnél Horváth Imre szokásától eltérően, ezúttal magyarul tolmácsolta taktikai utasításait

18:29 Az NYKK a második negyed elején sem torpant meg (27–36), majd két gyors sopronikosár következményeként a 14. percben némileg felzárkózott a Sopron: a 14. percben 31–36 az állás. Ekkor Horváth Imre kényszerült időkérésre.

18:23 Véget ért az első negyed, a vendég NYKK 30-24-re vezet! A legnagyobb különbséget a hetedik percben regisztrálhattuk, amikor Scott kosarával tíz pontra  hízott a Nyíregyháza előnye. A nyírségiek a cseresort is bevetették, László, Krasznai, Trepák és Boczkó is pályára lépett az első etapban. Érdekesség, hogy mindkét fél eddig hibátlanul értékesítette a büntetőket

18:08 Jó kezdés. A hazaiak a Strnad, Carberry, Vesztergom, Mandic, Krsztanovics ötössel kezdék a találkozót. A vendégek számára jól indult a meccs: Sitku már az első percben bevágott két triplát, így előbb 0-8, majd 3-10 volt az állás, amikor a Sopron időt kért.

18:02 A nyíregyháziak a Savic, Tóth G., Bódi, Sitku, Scott összetételű csapattal kezdték a találkozót, amelyet Páli, Márton, Kapitány játékvezetői trió dirigál.

17:53 Öt perc múlva kezdődik a Marso-NYKK A csoportos kosárlabdacsapatának utolsó idegenbeli mérkőzése az alapszakaszban, amelynek különösebb tétje már nincs. A vendégek már biztosították helyüket a felsőházban, a hazaiak pedig lecsúsztak erről a lehetőségről. Az érdeklődésen is látszik, jó ha százan foglalnak helyet a nézőtéren.

A U20-as csapatok (elő)mérkőzését a hazaiak nyerték 91-61-re.