Remeklő megyeiek

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 8. fordulójában mindkét megyei csapatunk magabiztos győzelmet aratott hazai környezetben.

Kazincbarcikai SC – Baktalórántháza 2-0 (1-0)

Kazincbarcika, 400 néző. V.: Varga.

KBSC: Botló – Hanász, Bányai, Kovács R. – Engi, Hompoth, Harnócz, Deák (Dávid, 85.), Kerekes – Kovács P. (Szabó S., 88.), Fekete (Odrobéna, 60.). Edző: Kádár Zsolt.

Baktalórántháza: Petranics – Szenes, Gdovin (Illés, 46.), Bodnár, Márkus – Kozma A., Rakóczi, Pálvölgyi (Karkusz, 76.), Kozma J. (Török, 70.) – Szabó R., Szilágyi. Edző: Kovács János.

10. perc: Deák a balösszekötő helyén ugratta ki Feketét: a csatár elé kifutó kapus röviden mentett a felpörgő labdát Kerekes 25 méterről ívelte a léc alá, 1-0.

41. perc: A kitörő Kovács P.-t a kapus szabálytalalnul ütötte el a büntetőterületen belül. A megítélt tizenegyest Deák lőtte, ám Petranics védte a kísérletet.

70. perc: A bal oldalon elfutó Kerekes jól látta meg a középen érkező Engit, aki egy igazítás után nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 2-0.

72. perc: Bányai megkapta második sárga lapját így a kiállítás sorsára jutott.

Jók: Hanász, Kovács R., Engi, Kovács P., Kerekes, ill. Petranics, Márkus, Szabó R.

Kádár Zsolt: – A mérkőzés döntő részében a mi akaratunk érvényesült és ezt ma gólokkal erősítettük meg.

Kovács János: – Egy küzdelmes és jó találkozón a hazaiak megérdemelték a győzelmet. A mi játékunkból hiányzott a gól.

Bőcs KSC – Orosháza 3-0 (2-0)

Bőcs, 200 néző. V.: Gál.

Bőcs: Matkó – Fodor, Szakszon, Molnár Zs., Vass – Fórián, Irhás, Lipták, Turóczi (Zsarnai, 80.) – Kulcsár (Ondó, 63.), Varga (Simon, 75.). Edző: Tóth László.

Orosháza: Tóth – Balogh (Gellér, 46.), Molnár R., Gyagya, Szabó – Szeverényi, Csiszár, Pardi (Ábel, 56.), Koncz (Lovas, 63.) – Búza, Balázs. Edző: Belvon Attila.

22. perc: Fóriánt vágták fel a tizenhatoson belül a megítélt büntetőt Molnár Zs. biztosan lőtte a kapuba, 1-0.

25. perc: Lipták kapott szövegelésért piros lapot.

27. perc:Szakszon vezette a labdát, majd több csel után 20 méterről nagy gólt lőtt a kapu bal felső sarkába, 2-0.

52. perc: Kulcsár remek passzát Irhás a tizenhatoson belül átvette majd 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 3-0.

Jók: Irhás, Molnár, Szakszon, Fodor, Matkó, ill. Molnár R., Szeverényi, Búza.

Tóth László: – Úgy érzem a hullámvölgyből felfelé ível teljesítményünk: 65 percig emberhátrányban játszva sikerült megszereznünk a győzelmet.

Belvon Attila: – Láttam biztató jeleket, akartunk és küzdöttünk de a végén mind a védekezésben, mind a támadásban hibákat vétettünk.