REAC – Diósgyőri VTK 1-1

A Diósgyőri VTK NB I-es labdarúgócsapata a REAC vendégeként kezdte a 2008/09-es szezont, szombaton 20 órától. A mérkőzés 1-1-es döntetlennel ért véget.

90+2 perc: Vége a mérkőzésnek, 1-1-es végeredmény született a találkozón.

90. perc: 2 perc hosszabítás következik.

89. perc: Tchana kapott sárga lapot, Erős meglökéséért.

88. perc: Balaskó az alapvonal közeléből gurította vissza a labdát Jeremiásnak, a csatár 10 méterről leadott lövését Köteles kiütötte.

87. perc: Kamber vágta ki a labdát a felfutó Jeremiás elől.

85. perc: Balaskó jobbról, 17 méterről elvégzett szabadrúgása suhant ki a felsőléc fölött.

82. perc: Kapcsos jobb oldali beadádsa után Cseri lőtt 14 méterről, de a labda az elé lépő Szélpál testéről a mezőnybe pattant.

79. perc: Az utolsó vendégcsere: Tóth M. helyett Szabó V. jött be.

78. perc: Milicic röviden fejelte hátra a labdát, a szemfüles Balaskó elől a kapujából kifutó Köteles felejelte el a játékszert.

77. perc: Az utolsó REAC csere: Kőhalmi helyett Nagy K. jött be.

73. perc: Gohér baloldali beadásnál Szántai rosszul jött ki a kapujából, de a labda alá futott kapusnak szerencséje volt, a jobb oldalon nem érkezett diósgyőri játékos.

70. perc: Tóth M. átadása után Szélpál futott el a jobb oldalon, majd lövésre szánta el magát, a labdát azonban a bal alsó sarok előtt Szántai megfogta.

67. perc: Hazai csere: Lisztes helyett Jeremiás jött be.

65. perc: Kamber szabadrúgása után a REAC kontrázott, de a labda nem jutott el a 11-es pontra érkező Nyergeshez.

59. perc: Újabb vendégcsere: Homma helyett Tchana jött be.

58. perc: Lisztes 24 méteres bombáját Köteles öklözte ki.

57. perc: Az első diósgyőri csere: Ahodikpe helyett Szélpál jött be.

55. perc: Kapcsos sérülése miatt áll a játék.

51. perc: Kamber bedobásával Stanicot kereste, de a hazai védők lefülelték a labdát.

48. perc: Stanic baloldali előretörését állították meg a védők.

46. perc: Cserélt a hazai együttes: Sallai helyett Dinka a pályán. Megkezdődött a második játékrész.

45+1 perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Kapcsos kapott sárga lapot, mert Stanicot feltartotta.

43. perc: Gohér jobb oldali szabadrúgását Tóth M. csúsztatta meg fejjel, a ladba nem sokkal kerülte el a jobb kapufát.

41. perc: Sallai bicegett le a pályáról miután ütközött Ahodikpével, de 1 perc múlva visszatért.

38. perc: Balaskó baloldalról végzett el szabadrúgást, 22 méterről leadott lövése a sorfalról pattant szögletre.

35. perc: Kamber jobbról a kapu elé csavart labdáját a hazaiak kapusa nem tudta megfogni, átcsúszott a kezei között, de nem kapura ment a labda, hanem csak az alapavonalon zúgott ki.

32. perc: Kőhalmi 25 méterről bombázott a bal felső sarok mellé.

29. perc: Egyenlített a Diósgyőr. Sebők V. ápolása miatt a még mindig 10 emberrel játszó DVTK támadsása a jobb oldalon bontakozott ki. A labda Tóth M. elé került, aki félfordulattal úgy lőtt kapura, hogy a labda a felső léc alsó lapjáról vágodott a gólvonal mögé. 1-1

26. perc: Amíg Sebők V.-t ápolták, gólt szerzett a REAC: Balaskó balról érkező beadását Cseri fejelte 8 méterről a kapu bal oldalába, 1-0

25. prc:  Sebők V. jött le a pályáról. Valaki úgy arcon vágta, hogy vérzett az orra, és emiatt ápolni kellett.

21. perc: Gohér  a baloldalon, a felezővonalról ívelte előre a labdát keresztbe. Ahodikpe 16 méterről a felső lécre fejelte a játékszert.

18. perc: Sallai veszélyes beadását fejelte el Milicic a középen várakozó Nyerges elől.

12. perc: Lisztes jobbról adott előre, a labdára ekkor is egy csatár és egy kapus indult, de  Köteles felszedte a játékszert Kőhalmi elől.

11. perc: Pintér a kezdőkörből ívelt előre, a labdára Homma startolt. El is érte a játékszert, de perdítése a kapujából kiinduló Szántaiban elakadt.

8. perc: Kőhalmi jobbról érkező beadását a hosszú oldalon érkező Dancs 12 méterről lőtte a jobb kapufa mellé.

7. perc: Homma vállalkozott lövésre 24 méterről. Szántai magabiztosan ölelte magához a labdát.

4. perc: Pintér inídtotta Ahodikpét, akit 16-os sarkánál Sallai szerelt le.

1. perc: A REAC kezdte a mérkőzést.

20:00 perc: A csapatok most vonulnak ki a pályára.

19:45 perc: Először gyúltak fel a fények a Budai II. László stadionban, ugyanis ezen napon van a világítótestek avatója. Most rendeznek először villanyfényes meccset Rákospalotán. A vendégszektorban mintegy 100 diósgyőri szurkoló volt a tanúja ennek a sporttörténelmi pillanatanak.

REAC – Diósgyőri VTK 1-1 (1-1)

Budapest, 1500 néző, v.: Szilasi Sz. (Lémon, Tóth I.).

REAC: Szántai - Horváth G.,Cseri, Kapcsos, Sallai – Erős – Lisztes, Balaskó, Dancs - Nyerges, Kőhalmi. Vezetőedző: Aczél Zoltán.

DVTK: Köteles – Kamber, Sebők V., Milicic, Gohér – Pintér, Búrány -  Ahodikpe, Stanic, Homma – Tóth M. Vezetőedző: Vágó Attila.

Csere: Sallai helyett Dinka a 46., Ahodikpe helyett Szélpál az 57., Homma helyett Tchana az 59., Lisztes helyett Jeremiás a 67., Kőhalmi helyett Nagy K. a 77., Tóth M. helyett Szabó V. a 79. percben.

Sárga lap: Kapcsos a 45., Tchana a 89. percben.

Gólszerző: Cseri (1-0) a 26., Tóth M. (1-1) a 29. percben.