Rangadó Kecskeméten – ÉLŐ on-line közvetítés

Kecskemét – A felsőházba jutás szempontjából sorsdöntő jelentőségű mérkőzés vár 18 órakor a Marso-NYKK NB I. A csoportos férfi kosárlabda-csapatára.

Újabb hosszabbítás

Scott büntetőivel még visszavette a vezetést az NYKK 80-81, de a fiatal Tóth duplájával újra hazai oldalon volt az előny. 19 mp maradt, a vedégek támadása végén Krasznai dobása lejött a gyűrűről, így megszületett a 82-81-es hazai siker. Kikapott az NYKK.

Hosszabbítás

Újabb labdaeladás, kecseméti támadás következik: a tripla kimaradt, a lepattanó a Kecskemété, kettő perc van hátra.

3 és fél perccel a vége előtt 80-77- re vezet a Kecskemét.

Sitku kosara jó (80-79), büntetőt is dobhat, ám az kimarad.

László utolsó másodpercben elengedett dobása a gyűrűt érte, újabb hosszabbítás. 77-77.
40 másodperc, támadhat a Kecskemét.

Megszerzi a labdát a Kecskemét. 1 perccel a vége előtt 77-77 Adams triplájával.

Scott egyik büntetője jó, 74-77. 1:17 van vissza.

1.18 perc van hátra.

76-74. Scott dobhat büntetőket. A Kecskemét időt kért.
Scott kosarával 73 – 76. Kettő perc van hátra.

2 és fél perccel a vége előtt 74 – 73 ra vezet a nyíregyháza.

19:40: Vége, 69-69, hosszabbítás.

19:39: 69-69-nél a Nyíregyháza jön, 10 mp. Van hátra.

19:38: Celej és Soós után Savic  is kipontozódott, Lopatka egyik büntetője jó, 69-69.

19:34: Másfél perccel a vége előtt 68-67 a Kecskemét javára. László két büntetőt is kihagyott.

19:28:Radovanovics triplájával egyenlített a Kecskemét, 65-65, négy perc van hátra.

19:24: 5:30 perccel a vége előtt vendég időkérés, 62-65-ös állásnál. Több hárompontos kísérletet és egy lerohanást is elrontottak a nyíregyháziak, akikre így pokoli végjáték vár.

19:22: A 18 pontos Celej kipontozódik, László büntetőjével 57-65

19:18: Bő egy percnyi játék után újabb időkérés, az eredmény Celej ötödik hármasával 55-62.

19:15: A harmadik negyed után 60-50-re vezet az NYKK!!! Simon szenzációsan játszik, Sitku keze sem remegett még meg, Savicnak viszont már négy személyi hibája van.

19:04: Vendégszempontból rosszul kezdődött, de annál jobban folytatódott a meccs a harmadik negyedben. Előbb a Kecskemét lépett meg 39-33-ra, majd a belelndülő Savic vezérletével fordított az NYKK, és 44-48-nál hazai időkérés következett.

Az első félidő összefoglalója

Húsz perc játék után: Kecskemét-Marso-NYKK 35-33 (22-21, 13-12)
Kecskemét, 1000 néző, v.: Vígh, Papp, Vétek.
Kecskemét: Adams 6, Radovanovics 2, Soós 3/3, Celej 13/12, Lopatka 7/3. Csere: Csaplár-Nagy E. 4, Halmai, Csorvási.

NYKK: Savic 2, Simon N., László 6, sitku 9, Scott 11. Csere: Krasznai, Tóth G., Trepák 5/3.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 6-10, 7.: 14-14, 8.: 14-19, 12.: 24-25, 19.: 31-32.

Jó ritmusban, a McClendon sérüléséből adódó palánk alatti fölényét kihasználva kezdte a mérkőzést a nyíregyházi gárda. Gondot okozott, hogy az első etap közepén Savic megkapta harmadik személyi hibáját, így őt le kellett cserélni, illetve amíg a palánk alatt sehogyan sem boldogult a hazai gárda, a triplavonalon túlról rendre betalált, különösen Celej. Adams lerohanásból szerzett találatával először vezetett a házigazda, a második etapban pedig Lopatka remekelt a hazai oldalon.

Aggasztónak tűnt, hogy a nyíregyháziak távoli dobásai sehogyan sem akartak sikerülni, mígnem ilyen téren a 19. percben Trepák törte meg a jeget, de a három pontos kosarak első félidőbeli aránya így is 6-1 a hazaiak javára.

Az eredményből is kitűnik, hogy semmi sem dőlt még el, a visszatérő Saviccsal remélhetőleg feljavul az NYKK támadójátéka.

Ami a játékvezetést illeti, Víghék rengeteg támadó személyi hibát ítélnek, nagyjából egyforma arányban. A nyíregyháziak egyetlen ítéletet kérhetnek eddig számon a bírókon, amikor az egyik hazai támadásnál nem vették észre, hogy a Kecskemétnek tíz másodpercig sem sikerült átvinni a labdát a felezővonalon, holott erre a szabályok csak nyolc szekundumig adnak lehetőséget.

Másik félidei eredmény: Szolnok-Paks 32-32.

18:41: Véget ért az első félidő, a Kecskemét 35-33-ra vezet.

18:35: László egyenlítését Lopatka hetedik negyedbeli pontja követte, majd ebben a játékrészben rajta kívül az első kecskeméti, Adams is betalált Scott labdavesztését követően. Tóth tiszta tripladobásokat hagyott ki, így 2:44 perccel a negyed vége előtt, 31-27-nél a vendégek újra időt kértek.

18:32: Sajnos, hamar fordult a kocka, Lopatka is bevágott egy triplát, miközben Trepák két középtávolit is kihagyott. A 17. percben 27-25-nél Horváth Imre kért időt.

18:29: A második negyed közepén 24-25-ös állásnál újra a hazai edző kért időt. Sajnos, Savic már az első negyedben három személyit gyűjtött, így ő a padon ül, a másik oldalon Radovanovics áll hasonlóképpen.

18:21:Celej harmadik triplája a hazai egyenlítést jelentette, de Sitku rögvest visszaállította a három pontos különbséget (14-17), majd újabb két büntetőt értékesített. Az első negyed utolsó másodpercében Adams duplájával átvette a vezetést az Univer (22-21). Hazai oldalon a négy triplát szerzett Celej a legeredményesebb 13 ponttal, a nyíregyháziak még nem szereztek trojkát, közülük a 9 pontos Sitku a legeredményesebb.

18:12: Raagyogóan kezdett a vendégcsapat, az első negyedben rendre a Nyíregyházál volt az előny. Meszlényi Róbert 9-14-nél kért időt, tanítványai a 6. percig három triplára voltak képesek, míg a másik oldalon a hat pontos Scott és a négy egységig jutó, dudaszóra duplát dobó Sitku igen aktív.

18.00: Mintegy 1000 néző előtt kezdetét vette a mérkőzés, a csapatok az alábbi kezdő ötösökkel futottak ki.

Kecskemét: Adams, Radovanovics, Soós, Celej, Lopatka.

NYKK: Savic, Simon N., László, Sitku, Scott.

Három támadó faulttal indult a mérkőzés, majd az első kosarat László szerezte.

17.51

Pikantériát ad a mérkőzésnek Horváth Imre személye, a nyíregyházi edző kecskeméti, a hírös városban lett élvonalbeli kosárlabdázó, és személyes okokból is szeretné, ha jelenlegi csapata győzne a szombati mérkőzésen, hiszen edzőként még sosem sikerült nyernie szülővárosában. Továbbá a nyíregyházi gárda először lehet vendég a felújított kecskeméti csarnokban, amelynek befogadóképessége kétségtelenül megnövekedett (telt ház esetén 1600-an foglalhatnak helyet a lelátón), viszont a vendégcsapathoz tartozók meglepve tapasztalták, hogy az öltözők mérete a régi maradt. Magyarán nem lettek nagyobbak…

A kezdésre befutott egy kis busznyi vendégtábor is, a juniorokat pedig az éppen Kecskeméten szereplő NYFSE lány kadett csapat tagjai buzdították, akik egy-egy győzelemmel és vereséggel zárták a szombati fordulót. A mérkőzést a Vígh, Papp, Vétek hármas vezeti, Vígh Péter most először fúj mérkőzést a nyíregyháziaknak azóta, hogy 2005. december 4-án a „közreműködésével” vesztette el az NYKK az Albacomp elleni hazai találkozót.

17.28

A nyíregyházi gárda reggel 9 órkor indult a hírös városba, ahova 13 órakor érkezett meg, a játékosok ebéd után a Sport Hotelben pihenhettek a mérkőzés előtt.

Többen az alvást választották, Sitku Ernő csapatkapitány viszont a Manchester United-Liverpool angol futballbajnokiba merült el, miközben László Róbert megfázása miatt kúrálta magát. Ezalatt pályára lépett az U20-as csapat, amely az előmérkőzésen 93-64-es vereséget szenvedett a juniorok válogatottakat felvonultató Kecskeméttől.

Ami a felnőtteket illeti, kecskeméti oldalon nem tagja a keretnek a csapatkapitány, Chad McClendon, benevezték viszont a lengyel Miroslaw Lopatkát, aki a Petőfi Népe megyei lap szerint „fél lábbal is vállalni fogja a játékot”.

Horváth Imre 17.10-kor megtartotta az eligazítást, és várhatóan a Savic, Simon, László, Sitku, Scott ötöst küldi a pályára. Tagja a vendégek keretének BódiFerenc, akinek lekerült a kezéről az egy hétig viselt gipsz, de csak szükség esetén lép pályára.