Putnoki siker a megyei meccsen

A labdarúgó NB III Mátra csoportjának 19. fordulóját rendezték meg a hét végén. A Mezőkövesd idegenben, az Ózd hazai pályán kapott ki, míg Felsőzsolcán megyei meccset rendeztek.

Balassagyarmat – Mezőkövesd 1-0 (1-0)
Balassagyarmat, 250 néző. V.: Janicz (Varga, Dani).
Balassagyarmat: Geregai – Schuchmann, Aigner, Földvári, Gyimesi (Ivitz), Mohácsi, Szenográdi, Lovász (Fábri), Miklián, Széles (László), Zolnyánszki. Edző: Lenkey Gábor.
Mezőkövesd: Roza – Nagy, Pozder, Sándor, Kovács, Busai (Toplenszki), Nyeste, Sivák, Ragó (Somogyi), Mogyoródi (Fekete), Olasz. Edző: Vojtekovszki Csaba.
Gólszerző: Zolnyánszki.
Kiállítva: Sándor (70.), Mohácsi (90.).
Jók: az egész csapat, ill. Roza.
Lenkey Gábor: – Úgy gondolom, nem hazudtoltuk meg magunkat: gólt nem kaptunk de 5-6 ordító helyzetet ismét kihagytunk. Egy jó ellenfelet taktikus játékkal megérdemelten győztünk le.
Vojtekovszki Csaba: – Egy félideig tartó játék és fizikai felkészültség kevés a győzelemhez. Jónéhány játékosunk elcsalt egy félidőt aminek köszönhetően nem volt esélyünk a fordításra.

Ózdi FC – Tura VSK 1-2 (1-1)
Ózd, 300 néző. V.: Dósa (Varga, Fekete).
Ózdi FC: Varsányi – Juhász Cs., Csatlós Cs., Pingiczer, Mészáros B., Galbács, Csatlós T., Budai (Lukács), Dudás, Oltyán (Kardos), Birincsik. Edző: Vigh Tibor.
Tura: Nagy G. – Kis-Lőrinc (Lőrinc), Kati L., Balázs T., Goják (Szabó), Lillik, Less T., Nagy Cs., Sukaj, Less K. (Takács), Senyviczki. Edző: Berla Attila.
Gólszerző: Csatlós Cs., ill. Less K., Szabó.
Kiállítva: Birincsik (75.).
Jók: senki, ill. Nagy Cs., Sukaj, Less K., Szabó G.
Vigh Tibor: – Fájó vereséget szenvedtünk, hiszen vezetésünk után kaptunk két elkerülhető gólt, és még a kiállítással is súlyosbodott a helyzetünk.
Berla Attila: – Sportszerű mérkőzésen egy jól felkészített, motivált csapat ellen értékes győzelmet arattunk idegenben. Gratulálok a csapatnak és további sok sikert kívánok az Ózdnak.

Felsőzsolca – Putnok 1-2 (1-1)
Felsőzsolca, 300 néző. V.: Kiss L. (Sinka, Benkő).
Felsőzsolca: Mag – Kalász, Rácz, Miskolczi, Pásztor (Kardos), Palánkai, Staviarszki, Halder (Lippai), Oláh, Bódi, Tóth. Edző: Bodnár József.
Putnok: Regős – Buku, Márkus, Szabó S., Boczki, Sipos (Füleki), Fehér, Bányász (Darai), Gál, Deák (Polyák), Lázár. Edző: Koszta Péter.
Gólszerző: Bódi, ill. Márkus, Lázár.
Jók: az egész csapat, ill. Gál, Lázár, Márkus.
Bodnár József: – A csapat erősen tartalékos felállásban is a 89. percig méltó ellenfele volt a bajnokaspiránsnak, de úgy látszik, Fortuna nagyon elpártolt tőlünk.
Koszta Péter: – Mezőnyfölényben játszottunk, de a végén szerencsés győzelmet arattunk.