Magyar Kupa: Már több millió forint is kockán forog

A Felsőzsolca (zöldben) a Sajóbábony ellen jutott tovább
A Felsőzsolca (zöldben) a Sajóbábony ellen jutott tovább - © Fotó: ÉM
Miskolc – A Magyar Kupa következő körének sorsolása szeptember 11-én lesz.

Múlt szerdán eldőlt, hogy a több körből álló megyei selejtezőből Mád, Felsőzsolca és Edelény csapata jutott fel az országos főtáblára. A legjobb 128 gárda közé, ahol B.-A.-Z. megyéből már automatikusan ott vannak az NB-s osztályban versenyző csapatok, úgymint: a Diósgyőri VTK (NB I), a Mezőkövesd Zsóry FC (NB I), a Kazincbarcikai SC (NB II), a Cigánd SE, a Putnok FC, a Tállya KSE, illetve a Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III). Mindez azt jelenti, hogy szűkebb pátriánkat 10 klub képviseli a következő fordulóban, amelynek a hivatalos játéknapja szeptember 20. Lapunk információi szerint a sorsolás majd szeptember 11-én, hétfőn készítik el a szövetségben.

Úgy tudjuk, a Magyar Labdarúgó Szövetség a jelenlegi, 2017/2018-as sorozatban körülbelül 300 millió forintot oszt majd szét a csapatok között, amely a televíziós bevételből, valamint a Szerencsejáték Zrt. által érkező összegből tevődik össze. A klubokhoz eljuttatott tájékoztató szerint a 128-ba való bejutással már 1 millió forintot kasszíroztak a csapatok, s amennyiben valaki a soron következő, hatodik fordulóból győztesen jut tovább, az további 500.000 forintot gyűjt (400.000 a sikerért, 100.000 a továbbjutásért), ha döntetlennel „lép át” ellenfelén, akkor ez az összeg 300.000 (200 000 Ft az „ikszért”, + 100.000 Ft a továbbjutásért) forint. Fontos tudni, hogy a 6. fordulóban a 2017/2018. évben az NB I-ben, és az NB II-ben szereplő 32 csapat kiemelt lesz a sorsolás során, tehát nem kerülhetnek egymással össze.

ÉM-MI


Labdarúgó Magyar Kupa: a 6. forduló mezőnye, megyénk együtteseivel

NB I (12): Balmazújváros, Budapest Honvéd, Debreceni VSC, Diósgyőri VTK, Ferencváros, Mezőkövesd Zsóry FC, Paksi FC, Puskás Akadémia FC, Szombathelyi Haladás, Újpest FC, Vasas FC, Videoton FC.

NB II (20): Békéscsaba 1912 Előre, BFC Siófok, Budaörsi SC, Budafoki MTE, Ceglédi VSE, Dorogi FC, Győri ETO, FC Csákvár, Gyirmót FC, Kazincbarcikai SC, Kisvárda, Mosonmagyaróvári TE, MTK Budapest, Nyíregyháza Spartacus FC, Soproni VSE, Soroksár SC, Szeged 2011, Szolnoki MÁV FC, Vác FC, Zalaegerszegi TE.

NB III (41): Andráshida SC, Balassagyarmati VSE, BKV Előre, Cigánd SE, Csepel FC, Csornai SE, Debreceni EAC, Dunaharaszti MTK, Dunaújváros PASE, Érd VSE, ESMTK, FC Ajka, FC Dabas SE, FC Tiszaújváros, Füzesgyarmati SK, Gyöngyösi AK, Hódmezővásárhelyi FC, III. ker. TVE, Jászberényi FC, Kaposvár, Kozármisleny, Iváncsa, Makó, Monori SE, Mórahalom VSE, Nyírbátori FC, Pápa, Pécsi MFC, Pénzügyőr SE, Putnok FC, Rákosmente, Salgótarjáni TC, Szekszárdi UFC, Szentlőrinci SE, Szeol SC, Tállya KSE, THSE-Szabadkikötő, Tiszafüredi VSE, Tiszakécske VSE, Vecsés, Veszprémi LC.

A megyei selejtezőkből továbbjutók (55)

Bács-Kiskun megye: Szabadszállási SE, Jánoshalmi FC, Kecskeméti LC.

Baranya megye: Mohácsi TE, Pécsváradi Spartacus.

Békés megye: Kondorosi TE, Szarvasi FC.

Borsod-Abaúj-Zemplén megye: Mád, Felsőzsolca, Edelény.

Budapest: Testvériség SE, RAFC, Pestszentimre.

Csongrád megye: Ásotthalmi TE, Csongrád TSE, FK 1899 Szeged/Algyő SK

Fejér megye: Lajoskomárom, Ercsi Kinizsi, Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő

Győr-Moson-Sopron megye: Öttevény TC, Herold Trans-Ménfőcsanak, Bácsa FC.

Hajdú-Bihar megye: Nyíradony VVTK/Berettyóújfalui SE, Hajdúszoboszlói SE/Sárrétudvari KSE.

Heves megye: Eger LSE, Maklár SE, Beton-Termék Felsőtárkány.

Jász-Nagykun-Szolnok megye: Törökszentmiklósi FC, Jászárokszállási VSE.

Komárom-Esztergom megye: Komárom VSE, Tatabánya FCE, Tatai AC.

Nógrád megye: Salgótarjáni BTC, Karancslapujtő KSE.

Pest megye: Budakalászi MSE, Gödöllői SK, Pilisi LK, Duna-Tisza Aszfalt Törtel.

Somogy megye: Nagyatádi FC, Balatonlelle SE.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye: Nagyecsed/Tiszavasvári, Tarpa/Sényő, Ibrány/Csenger, Tuzsér/Nagyhalász.

Tolna megye: Bátaszék SE, Tolna VFC.

Vas megye: Petőfi SE Vasszécsény, Sárvár FC, Szarvaskend SE.

Veszprém megye: Balatonfüredi FC, Csetény SE, Úrkút SK.

Zala megye: Kaposi Transport Csács SE, Olajmunkás SE Gellénháza, Nagykanizsa.



Putnok.
BOON.HU






hirdetés