Portugália-Törökország 2-0

A labdarúgó Európa-bajnokság szombat esti mérkőzésén a végső sikerre is esélyes Portugália magabiztos győzelmet aratott Törökország ellen.

Serfőző Attila ismert bokszbíró elégedetten nyilatkozott a mérkőzésről, mert a portugáloknak szurkolt.

– Nagyon élvezetes mérkőzést láttunk, mindkét oldalon helyzetek sokaságával. A portugálok győzelmét vártam, és nem is kellett csalódnom. Bejött a papírforma. Bárcsak a lottón lenne mindig ilyen jó megérzésem!

Vége  mérkőzésnek, a portugálok esélyeshez méltóan győztek, s a helyzetek alapján a 2-0-ás végeredmény a törökökre nézve hízelgő.

92. perc: túlságosan is kinyíltak a törökök, a portugálok pedig néhány húzásból szétzilálták a védelmüket, az akció végén Meireles növelte a luzitánok előnyét (2-0).

• Nézze meg Ön is Meireles gólját:
  • 86. perc: a portugálok most már húzzák az időt, érthetően…

82. perc:Emre Asik 6 méterről, senkitől sem zavartatva csúnyán mellé fejelt. Ki tudja, lesz-e még ekkora egyenlítési lehetőség?

75. perc: a törökök nagy erőket mozgósítanak az egyenlítés érdekében, de a portugál kontrák életveszélyesek.

66. perc. megvan a harmadik portugál kapufa, a szerzője Nuno Gomes, aki Ronaldo beadása után bólintott a felső lécre.

60. perc: mintaszerű portugál akció végén megszületett a meccs első gólja: Pepe 15 méterről két védőtől is szorongatva a kapu közepébe helyezett. (1-0)

• Nézze meg Ön is Pepe gólját:
  • 56. perc:Cristiano Ronaldo tört be a török 16-osra a bal oldalon, ravasz lövését azonban “lefülelte” Demirel.

50. perc:Nihat műesését nem “ette meg” a bíró, majd a következő támadás végén Nuno Gomes ziccerben a jobb kapufát találta telibe.

Szabó László, korábbi ifjúsági válogatott portás értékeli az első félidőt:

– Nagyon jó iramú mérkőzést látunk, és a színvonalra sem lehet panasz. A portugáloknak több helyzetük volt, közelebb állnak a győzelemhez. Klasszisokkal jobb csapat.

Vége az első félidőnek, mely nem hozott akkora portugál fölényt, amint amekkorát Ronaldóék hívei vártak. A törökök felvették a kesztyűt a luzitánokkal!

43. perc: felpörgették a játák ritmusát a portugálok, és máris bajban a török gárda, mely kétségbeesetten védekezik.

38. perc: Cristiano Ronaldo 25 méterről, a kaputól jobbra végzett el szabadrúgást, lövése után a labda a bal kapufáról vágódott ki a mezőnybe, a kontra végén Altintop lőtt mellé.

33. perc: visszaesett a színvonal és az iram is, most a középpályán nagy a birkózás. Kiegyenlített a játék.

26. perc: a középpályán a törökök többet birtokolják a labdát, Cristiano Ronaldo eddig még nem villant.

20. perc: lüktető a csata, mindkét gárda nyílt sisakkal küzd, nagy helyzet azonban egyelőre egyik kapu előtt sem adódott.

15. perc: Simao bal oldali szöglete után Pepe a török kapuba fejelt, de les miatt a bíró érvénytelenítette a találatot, tegyük hozzá: joggal!

10. perc: a törökök is elkezdtek focizni, és egyelőre bírják a tempót…

5. perc: a labdazsonglőr portugálok azonnal támadólag léptek fel, és nagy nyomás alatt próbálják tartani a török kaput.

Portugália – Törökország   2-0  (0-0)

Genf, 38 ezer néző, vezette: Landel (német)

Portugália: Ricardo – Bosingwa, Pepe, Carvalho, Ferreira – Petit, Joao Moutinho – Cristiano Ronaldo, Deco, Simao (Meireles 80.) – Nuno Gomes (Nani 69.).

Törökország: Demirel – Altintop, Servet Cetin, Gökhan (Asik 55.), Hakan Balta – Kazim, Emre Belizöglu, Aurelio – Erdin, Tuncay – Nihat.

Gólszerző: Pepe (60.), Meireles (92.)

• Svájc-Csehország 0-1