Papírforma eredmények az ATP tornákon

Roddick, Almagro és Söderling nyerte a hétvégén befejeződött ATP-tornák döntőit. A versenyek honlapjairól származó információ szerint három játszmában dőltek el a mérkőzések.

Memphisben az elsőként kiemelt amerikai Andy Roddick és a szabad kártyás kanadai Milos Raonic a mérkőzés során 52 ászt adogatott: Roddick 20-szor, Raonic 32-szer ért el pontot fogadó helyzetben. Az első játszmát 7:6(7)-re Roddick, a másodikat 7:6(11)-re Raonic, a harmadik, döntő játszmát 7:5-re ismét Roddick nyerte.

Buenos Airesben a spanyol Nicolas Almagro 200. ATP mérkőzésen elért győzelmével kilencedik ATP tornáját nyerte meg – az argentin Juan Ignació Chelát győzte le két óra alatt, 6:3, 3:6, 6:4-re.

Marseilleben a Open 13 döntőjében az első helyen kiemelt svéd Robin Söderling és a nem kiemelt horvát Marin Cilic állt szemben egymással. A harmadik játszmában egyetlen brék döntött: ezt a világranglista negyedik helyén álló svéd érte el.