2013.03.23. 20:22

Férfi kézilabda BL - Kettős győzelemmel nyolc között a Veszprém

Veszprém, 2013. március 23., szombat (MTI) - Az MKB Veszprém - az idegenben aratott 23-20-as győzelmét követően - szombaton 33-25-re nyert a vendég spanyol Ademar León ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, így kettős sikerrel került a legjobb nyolc közé.

A magyar csapat tíz év után tudott ismét spanyol ellenféllel szemben továbbjutni a kieséses szakaszban.

A két gárda tavaly ugyancsak a legjobb 16 között találkozott egymással, akkor egy, öt másodperccel a vége előtt esett góllal a León bizonyult jobbnak.

Férfi BL, nyolcaddöntő, visszavágó:

MKB Veszprém-Ademar León (spanyol) 33-25 (15-14)

gól: Ugalde 7, Gulyás 5, Császár 5/5, Nagy 4, Sulic 3, Chema 3, Dzsamali 3, Terzic 2, Laluska 1, illetve Ruesga 8, Campos 4, Carillo 3, Castro Alvarez 3, Pineiro 3, Vranjes 3, Vrazalic 1

Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel.

A kezdeti bizonytalankodás után - Ruesga duplájával 2-1-re vezetett a León - remekül folytatta a Veszprém, és a 10. percben, 6-3-nál a vendégek időt kértek. A hazaiak lendülete nem tört meg (8-3), csak akkor, amikor Chemát kiállították, ezt három góllal büntette a rivális. Azonos létszámban ugyanakkor nem volt gond, Császár sorra értékesítette a hétmétereseket, bár a túloldalon Ruesgával nem bírt a védelem.

A spanyol együttes, amely már 15-10-es hátrányban is volt, újabb emberelőnye alatt "beindult", az sem akadályozta a gólgyártásban, hogy időt kért a Veszprém. Közvetlenül a szünet előtt már csak egy - összesítésben négy - gól volt az MKB előnye.

A fordulás után jobban összpontosított a magyar bajnok, ennek köszönhetően rövid idő elteltével újra megnyugtató különbséggel vezetett (18-14). Vranjes révén még egyszer feljött a León, ám ez kevés volt, mert a félidő derekán parádésan védekezett a Veszprém, és sok indításgóllal 25-19-re meglépett. Nem késett a spanyol időkérés, de a feltámadás elmaradt. A hajrában könnyedén őrizte, illetve még növelte is előnyét a házigazda, így maximálisan kiszolgálta lelkes közönségét. A végére teljesen megtört az Ademar, s nyolcgólos veszprémi sikerrel zárult a találkozó.