Női kosárlabda NB I – Egyenlített a PINKK a bronzcsatában

Nem dőlt el a bronzcsata, folytatás szerdán Miskolcon
Nem dőlt el a bronzcsata, folytatás szerdán Miskolcon - © Fotó: dvtk.eu
Budapest/Miskolc – A PINKK-Pécsi 424 nyerte a második, szombati mérkőzést a női kosárlabda NB I bronzcsatájában a DVTK ellen, így harmadik meccs dönt a harmadik helyről.

A következő találkozóra szerdán kerül sor Miskolcon.

Eredmények:

a 3. helyért, 2. mérkőzés:

PINKK-Pécsi 424 – Aluinvent DVTK Miskolc 62-55 (18-14, 15-19, 17-13, 12-9)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1-1

a 7. helyért, 2. mérkőzés:

ZTE NKK – Atomerőmű KSC Szekszárd 74-79 (22-14, 17-24, 23-20, 12-21)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharcot a Szekszárd nyerte 2-0-ra.

– MTI –

PINKK-Pécsi 424 – Aluinvent-DVTK
62-55 (18-14, 15-19, 17-13, 12-9)

Komló, Városi Sportcsarnok. 600 néző. Játékvezetők: Pálla Zoltán, Boros Tamás, Kulcsár Tibor

PINKK-Pécsi 424: Babkina 14/6, Ruják 4, Drammeh 11/3, Nagy D. 2, Robertson-Warren 13. Csere: Kovalcsik 2, Handy 10/6, Sarok 6, Sánta. Vezetőedző: Sandro Orlando

Aluinvent-DVTK: Czank 3/3, Lihtarovics 3/3, Hodges 19/9, Szécsi 7/3, Jovanovic 11. Csere: Bálint 2, Rasheed 10/3, Horváth B., Szabó P. Vezetőedző: Maikel López

Sandro Orlando: – Mindenképpen nyerni szerettünk volna idei utolsó hazai találkozónkon. Büszke vagyok csapatomra, hogy ez remek védekezéssel sikerült. Nem mindig az a játékos a legjobb, aki a legtöbb pontot dobja, hanem az, aki a legkeményebben harcol a győzelemért.

Maikel López: – A találkozó elején centerposzton fault problémákkal küzdöttünk, ez a mérkőzés egészére kihatással volt. Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk egy jó csapat ellen. A játékosok mindent kiadtak magukból, végig harcoltunk, de az ellenfél egy árnyalattal jobban játszott. Szerdán Miskolcon meg fogjuk szerezni a bronzérmet, ehhez kérjük mindenkinek a segítségét.

A két győztes meccsig tartó párharc állása 1-1. Jövő héten szerdán 18.30-kor Miskolcon találkoznak a csapatok a mindent eldöntő harmadik mérkőzésen.

Forrás: dvtk.eu