Női kézilabda-világbajnokság: Románia veszített Franciaország ellen, Magyarország legyőzte Csehország

Románia 26-17 (17-7) arányú sima vereséget szenvedett Trierben Franciaországtól, a Németországban zajló női kézilabda-világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, de így is megnyerte az A csoportot. A magyar csapat 30-29-re megverte Csehországot, és ezzel a harmadik helyen végzett a B csoportban.

Romániát simán verte az olimpiai ezüstérmes Franciaország, Ambros Martin pihentetett néhány kulcsjátékost, köztük Cristina Neagut és Eliza Buceschit.

A nyolcaddöntőben Románia ellenfele a B csoport negyedik helyezettje, Csehország lesz.

Románia jól kezdte a mérkőzést, 2-0-ra vezetett, de hatalmas visszaesés következett és a franciák a félidő végére tíz góllal elhúztak (17-7).

A játék képe nem sokat változott a második félidőben, a franciák tartották előnyüket és végül 26-17-re győztek.

Románia góljait Cristina Florianu 6, Ana-Maria Dragut 3, Aneta Udriştioiu 2, László Krisztina 2, Timea Tătar 1, Crina Pintea 1, Ana-Maria Popa 1 és Melinda Geiger 1 lőtték.

A franciáknál Manon Houette 7, Kalidiatou Niakate 5, Laura Flippes 4, Grace Zaadi 2, Siraba Dembele 2, Alexandra Lacrabere 2, Gnonsiane Niombla 1, Laurisa Landre 1, Allison Pineau 1, Blandine Dancette 1 volt eredményes.

A játékvezetők Samir Krichen és Samir Makhlouf (mindkettő Tunézia) voltak.

Mai győzelmével Magyarország a felső ágra került, ami azt jelenti, hogy a következő két fordulóban viszonylag gyengébb ellenfelei lesznek. Nagyot védett Bíró Blanka és 100-as dobószázalékkal lőtt Bódi Bernadett.

Magyarország – Argentína 33-15 (18-7)
Lengyelország – Magyarország 28-31 (11-13)
Magyarország – Csehország 30-29 (17-14)

Az utolsó forduló hozta az eddigi legnagyobb meglepetést: Svédország 31-28-ra verte a világ és Európa-bajnok Norvégiát és ezzel megnyerte a B csoportot.