Hajdú-Bihar

2011.07.11. 12:39

Hajdú-bihari sikerek a hortobágyi versenyen

Hortobágy - Kánikulában zajlott a hét végén a Hortobágyon a 8. E.ON Délibáb Sportfesztivál, amelyre 1800-an neveztek – ez rekord a viadal eddigi történetében.

A versenyen terep félmaratonon, 14 és 7 kilométeres futótávon, mountain bike maratonon, illetve teljesítménytúrán indulhattak a résztvevők.

A megmérettetésen több hajdú-bihari siker is született. A 14 kilométeres futást a debreceni Kovács István nyerte, harmadik helyen Asztalos Zoltán végzett. A hölgyeknél a rövidebb, 7 kilométeres távon a hajdúböszörményi Varga Krisztina győzött. A rövidebb távú mountain bike maratonon a szintén cívisvárosi Kiss Attila, az E-Lift.hu sportolója második lett.