” Nem azt mondom, hogy dallasi hosszúságú lesz a sorozatunk, de remélem, hogy a Titanicot túlszárnyaljuk”

© Illusztráció: Kovács Péter
Hajdú-Bihar – Íme itt vannak a megye II déli bajnokság 16. fordulójának eredményei!

Le Petit – DSC–Konyári SE 2–1 (1–1)

30 néző Vezette: Forgács K.(Tóth G., Kriston T.)

Debrecen: Nagy B. – Szabó G., Barabás Z., Tóth Cs., Nagy Z., Répási J., Gorzsás I., Kiss R., Tamás A., Balázs Á., Fehér J. Edző: Nagy Róbert.

Konyár: Csuka Zs. – Tamási G., Tamási S., Nagy A., Száraz Cs., Kovács B., Horváth Á., Magyar B., Rézműves K., Horváth Gy., Tasi I. Edző: Kiss László.

Gól: Gorzsás I., Barabás Z., illetve Horváth A. Jók: Szabó G., Barabás Z., illetve Kiállítva: Tamási G. Ifi: 2–1.

Nagy Róbert: Az edzőmeccseken, már láttam valamit a csapatban. Nem azt mondom, hogy Dallasi hosszúságú lesz a sorozatunk, de remélem, hogy a Titanicot túlszárnyaljuk. Ettől az eredménytől nem kell elájulni. Szerényen, csendben dolgozni kell tovább. További sok sikert kívánok a konyári csapatnak.

Kiss László (Később nyilatkozik)

Báránd KSE–Püspökladányi LE 1–2 (0–2)

50 néző Vezette: Puskás Z.(Németh M., Pocsai G.)

Báránd: Tóth T. – Mester N., Csordás Gy., Csóka G., Török Zs. (Török D.), Vass Á. (Keresztes T.), Schuller I., Faragó B. (Török R.), Mester L., Erstey Zs., Vígh N. Edző: Szabó J.

Püspökladány: Katona N. – Jámbor M., Szabó L. (Nádházi S.), Mile B., Horváth I. (Mogyorósi J.), Szabó B., Baranyai L., Karacs Z., Danka L., Dajka L. (Sass F.), Ferenczi L. Edző: Fülöp András.

Gól: Vígh N., illetve Karacs Z.(2) Jók: Mindenki, illetve Mindenki Ifi: 1–5.

Szabó János: Az első félidőben mi álltunk a vezetéshez közelebb, mégis az ellenfél tudott előnyhöz jutni. A második félidőben mindent megtettek a játékosaim az eredmény megfordításáért és hiába egy kapuztunk a végén ebben a játékrészben sajnos csak a szépítés sikeredett. Erre a játékra, illetve a hozzáállásra lehet építeni. Köszönjük a leghűségesebb szurkolóinknak, hogy ilyen időben is támogattak minket.

Fülöp András: A mai foglalkozás elérte a célját. Három pontért jöttünk Bárándra, amit sikerült is megszerezni. Az időjárás nem ette lehetővé a folyamatos játékot, így a vagdalkózásból mi jöttünk ki győztesen. A második félidő végén 2–1-es vezetésünknél meccslabdát hibáztunk, de mi szeretünk izgulni, ami a kilencvenötödik percig tartott. Gratulálok a csapatomnak, ilyen hozzáállásra tudunk építkezni a jövőben.

Komádi SE–Nádudvari SE 5–2 (2–0)

50 néző Vezette: Gulyás S.(László J., Karasi M.)

Komádi: Bokor Cs. – Kirimi P., Tóth L., Varga L., Kóti R. (Papp B.), Balogh S. (Bujdosó D.), Vass Á., Nagy J., Nagy I., Buliska Gy. (Takács D.), Fésűs K. Edző: Szabó Sándor.

Nádudvar: Dobi A. – Barató G. (Máté I.), Erdős M., Pál I., Hirzics L., Kovács I., Székely Z. (Kordás J.), Forgó S. (Czibere K.), Szabó S. (Szabó Zs.), Tóth I., Szegi Zs. Edző: Gere Csaba.

Gól: Nagy I., Balogh S., Kóti R., Bujdosó D., Fésűs K., illetve Tóth I., Hirzics L. Jók: Mindenki, illetve Mindenki Kiállítva: Vass Á. Ifi: 1–6.

Szabó Sándor: A tizenhat év feletti játékosok vetélkedőjéből is mi jöttünk ki győztesen. Sajnálom, hogy egy góllal kevesebbet tudtunk rúgni, mint tavaly ősszel, még úgy is, hogy hatvan percet emberhátrányban kellett játszanunk. A csapat minden játékosának gratulálok, hogy ilyen időjárási körülmények között is megtettek mindent a győzelemért.

Gere Csaba: Még azt se mondhatnám, hogy a zord időhöz, a mély, eső áztatta talajhoz a hazaiak jobban alkalmazkodtak volna, ezért lett sima a győzelmük. Igaz, növeli értékét a három pontjuknak, hogy több, mint egy félidőt emberhátrányban játszottak. Viszont sem addig, sem utána nem játszottuk alárendelt szerepet, de kaptunk három olyan gólt, amikor elaludtunk a tizenhatoson belül, a lepattanóra, a kipattanóra hamarabb lecsaptak vagy szerencsésen hozzájuk került a labda, s ehhez mi statisztáltunk. Volt néhány olyan lehetőség, amikor visszahozhattuk volna a meccset, de nem éltünk vele. Talán szebb kezdésről álmodott Barató Gergő is, aki élete első felnőtt mérkőzését játszotta, bízunk benne, hosszú, sikeres pályafutás előtt áll.

Földes KSE–Hajdúszováti SE 4–2 (2–1)

50 néző Vezette: Szabó P.(Gyarmati I., Muszka Z.)

Földes: Horváth Zs.(Szabó Gy.) – Kiss Z. (Antós S.), Sápy B. (Bakonyi J.), Földesi A., Bíró B. (Orsó A.), Vincze A., Faragó Gy., Mészáros T., Dede I. (Király P.), Balogh R. (Vincze Cs.), Faragó R. Edző: Bakonyi János.

Hajdúszovát: Marton A. – Lakatos Balogh R., Lakatos Zs., Rostás N. (Malmos L.), Balogh D. (Szabó J.), Balogh J., Lakatos K., Nagy Zs., Dancsevics B., Jónás B. (Szabó G.), Major I. Edző: Balogh Ferenc.

Gól: Mészáros T.(2), Vincze A., Antós S., illetve Lakatos Balogh R., Szabó J. Jók: Mindenki, illetve Mindenki Ifi: 17–2.

Bakonyi János: „Remek” időjárási körülmények között, egy lelkes ellenféllel megérdemelt hazai siker született. Hajrá Földes!

Balogh Ferenc: Minden elismerésem azoknak, akik ilyen időben is pályára léptek, legyen az bármelyik csapat tagja. 2–1-nél fordíthattunk volna, de a helyzeteink kihaszanálatlanul maradtak. Gratulálok Földes csapatának, további sok sikert kívánok!

Nagyrábé Petőfi SK–Debreceni EAC 0–1 (0–0)

50 néző Vezette: Hajdú I.(Katona L., Török Cs.)

Nagyrábé: Kriston D. – Bácsi Á. (Nagy Cs.), Johan Gy. (Pócsi G.), Tóth P., Vénig A., Parti P., Szabados M. (Ötvös S.), Szabó T. (Faragó L.), Mészáros I. (Mező A.), Vig V., Balogh M. Edző: Tóth Péter.

Debrecen: Gulyás L. – Hetrovics R. (Bíró R.), Párducz T., Magyar A., Rácsai L., Csák Zs. (Tar G.), Molnár M. (Lénárt P.), Papp G., Radványi R., Lévai Á., Buzai G. Edző: Katona László.

Gól: Papp G. Jók: Parti P., illetve Mindenki Ifi: 3–3.

Tóth Péter: Egy helyzet nélküli mérkőzésen, óriási potyagóllal győzött a vendég csapat.

Katona László: Az első félidőben teljesen kiegyenlített játékot láthattunk , majd a második félidő elején egy ajándék góllal vezetést szereztünk. Ezt követően kontrákból több nagy lehetőségünk volt , de nem tudtunk élni ezekkel, így végig izgalmas maradt a mérkőzés.