Negyedszer is egy góllal

Kleis (20) volt a mezőny legeredményesebb játékosa
Nyíregyháza – Huszonnégy másodperccel a vége előtt Szalafai hetesét Nagy L. védte, így nem lett iksz.

Azok után, hogy a Veszprém előbb 55, majd 46 góllal szórta meg a Győrt a Magyar Kupa negyeddöntőjében hétközben, szombaton mindössze 26 találatot ért el ellenük a Nyíregyházi KSE a bajnokságban, ám ez is vereséget eredményezett számukra.

A szabolcsiak az évad során negyedszer nyertek egy góllal, és ezúttal is idegtépő módon gyűjtötték be a fontos két pontot.

Sok hibával kezdték a felek a mérkőzést, a hazaiak nyugodtak meg hamarabb. Kalous és Kleis játékára építve sikerült jelentősnek mondható, négy gólos vezetésre szert tenniük (12–8). Nem mellékesen Lencsés többször kibabrált a győri nehéztüzérekkel, míg a túloldalon a kapuscsere sem segített.

A második félidőben váratlanul feltámadt az addig halovány vendégegyüttes, amelynek szélsői rendre betaláltak. Az NYKSE vérrel-verítékkel tartotta előnyét – köszönhetően Kleis idegnyugtató találatainak. A vége előtt huszonnégy másodperccel heteshez jutott a Győr, ám az előzőleg jól játszó Szalafai lövését kivédte Nagy Levente.

Jegyzõkönyv
Nyíregyházi KSE–Gyõr 26–25 (15–11)
Bujtosi csarnok, 200 nézõ, v.: Dobrovits, Tájok.
Nyíregyháza: Lencsés — Nagy Cs. 4, Gamrat 2, Kopco, Kalous 6, Oláh B. 1/1, Kleis 8/1. Csere: Nagy L. (kapus), Szabó Cs. 1, Varga L. 3, Varga Zs., Ulics 1. Edzõ: Jano Pál.
Gyõr: Majeri – Miss 3, Nagy T. 3/3, Széles 3, Schuch 3, Bognár 5/1, Pálos 2. Csere: Hoffmann (kapus), Szabó A. 2, Dénes, Szalafai 4/1, Harta. Edzõ: Tóth László.
Kiállítások: 12, illetve 14 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 7/5.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 2–1, 12.: 5–6, 18.: 9–7, 22.: 12–8, 40.: 19–18, 51.: 25–23, 56.: 26–25.

Az eredmény már nem változott, a győriek csak magukat okolhatják, hogy nem szereztek pontot.

Mesterszemmel

Jano Pál: — Jó csapat a Győr, amely ma jól is játszott, így méginkább örülök a győzelemnek.
Tóth László: – Szégyellem, hogy a mai napon én voltam ennek a csapatnak az edzője. Szégyen, hogy a játékosaim nem hittek a sikerben.