Negyedik lett a DKSK az MK-ban

Sopron – A női kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjében húsvét hétfőn, 15.30-től a vasárnapi elődöntő két vesztese, a Pécs és a Diósgyőr csapott össze.

A harmadik helyet a Pécs szerezte meg, a Diósgyőr a negyedik lett a 2007-es kupadöntőben.

Közvetítés a meccsről:

Dojcinovic két büntetőt értékesített. Az utolsó percben Borecká talált be, kialakítva ezzel a végeredményt (87-44) – vége a mérkőzésnek.

Bujdosó is büntetőket értékesített, majd Krivacevic tette ugyanezt Keller szándékos faultja után (80-40). Krivacevic ebből az akcióból egy akciógólt is szerzett, amire Keller válaszolt. A 39. percben a frissen beállt Fürtös dobott triplát (85-42).

Imbergerová negyedik faultja után Vajda büntetőzött eredményesen, a túloldalon Keller is egy ilyen pontot szerzett a 37. percben (76-40).

A Diósgyőr képtelen volt a gyűrűbe találni. A negyed 6. percében Keller büntetőből szakította meg a rossz sorozatot (74-39).

A DKSK időkérése után Fegyverneky dobta a gyűrűbe a labdát előbb két-, majd három pontot érően (72-37). A folytatásban Vajda száguldott végig a pályán és fejezte be pontosan az akciót (74-37).

Az utolsó játékrészben az első gólt Vajda szerezte (triplát), majd fél perccel később Bujdosó alakította 30 pontosra a különbséget (67-37).

Dapo két büntetője után húsz fölé került a Pécs (58-37), aztán Iványi majd Vajda talált be néhány másodpercnyi különbséggel (62-37) – vége a harmadik negyednek.

Tyler talált be a 28. percben, egy minutával később Edwards is ugyanezt tette (56-37).

Kovács K. akciógólja után változott az eredmény, majd Béres centerezte be a gyűrűbe a labdát (52-35). Iványi értékesített két büntetőt (54-35).

Dojcinovic is megdobta első kosarát, majd Béres húzott be egy lepattanót (48-33). Johnson duplája után Tapodi Péter kért időt (50-33).

A harmadik játékrészben is szólt a Hajrá Diósgyőr a kéttucatnyi drukkernek köszönhetően. A térfélcsere utáni első pontokat Béres jegyezte. Tyler a 23. percben két emberrel a nyakán szerzett pontokat (44-33).

Fegyverneky után Imbergerová volt eredményes (40-31). Iványi a dudaszó pillanatában talált be (42-31) – vége a második negyednek.

Keller jó ítéletvégrehajtónak bizonyult, a túloldalon Fegyverneky csak fele olyan jónak (38-26). Borecká szerzett hármast tízen belülre hozva ezzel a Diósgyőrt (38-29).

A 17. percben Vajda betörés után szerzett kosarát jegyezhettük fel, aztán Fegyverneky talált be (37-24). A DKSK ismét időt kért.

Bujdosó és Tyler ütközött a levegőben, a pécsi játékost le kellett cserélni. Így dobhatott büntetőket Fegyverneky – kettőből kettőt. Borecká szólója révén csökkentette hátrányát a Diósgyőr, majd Edwards dobott gólt úgy, hogy közben Tyler szabálytalankodott vele szemben. Tapodi Péter időkérése után Edwards büntetőjével folytatódott a játék (33-24).

A negyed 5. percében Dapo szerezte a pécsiek első találatát ebben a játékrészben, amire Kovács K. kétszer egy pontja volt a válasz (28-22).

Keller talált a gyűrűbe lehetetlen helyzetből a támadóidő végén, majd egy asszisztot adott Tylernek (26-20).

A második tíz perc elején Dapo ezúttal sem tudta bedobni a bónusz büntetőt, így csak akciókosarat szerzett. Fodor kettese után Béres szerzett gólt, majd egy leindítás után Fegyverneky alakította 10 pontosra a különbséget, ami után Tapodi Péter kért időt (26-16).

Béres hibázott el két büntetőt, aztán Bujdosó szerzett gólt a palánk alól (18-13). Az utolsó percben Vajda is betalált, aztán újra Sándor állt a büntetővonalra, és ezúttal is egyszer volt eredményes (20-14) – vége az első negyednek.

Sándor Ivett kettőből egy büntetőt értékesített, majd Béres gyűjtött be egy center találatot (16-11). Kovács K. kettőből kettő büntit helyezett el a gyűrűben (16-13).

Johnson harmadik találatával ismét a fehér mezesek vezettek. A 8. percben Fegyverneky vágott be két büntetőt (14-10).

Jonhson dobott egy akciókosarat, a túloldalon Fodor tette ugyanezt – a palánk alatt (10-7). Imbergerová újabb hármasával egyenlített a DKSK (10-10).

A meccs első két találatát a pécsiek két színes bőrű játékosa, Johnson és Edwards szerezték, majd Dapo is betalált (6-0). A piros-fehérek első kosarát Imbergerová érte el, amire Béres válaszolt, majd ismét a Diósgyőr szlovák légiósa következett ezúttal egy triplával (8-5).

MiZo-Pécs 2010 – DKSK Miskolc 87-44 (20-14, 22-17, 20-6, 25-7)

Sopron, 500 néző. V.: Pálla, Bognár, Györffy.

MiZo-Pécs 2010: IVÁNYI (4), Dapo (8), JOHNSON (8), Edwrads (7), Béres (12). Csere: VAJDA (13/3), Bujdosó (6), FEGYVERNEKY (18/3), Dojcinovic (4), Krivcevic (4), Kováts (-), Fürtös (3/3). Edző: Rátgéber László, Füzy Ákos.

DKSK Miskolc: Borecká (7/3), Fodor (4), Kovács K. (6), Imbergerová (10/6), Tyler (6). Csere: KELLER (9), Sándor (2), Havasi (-). Edző: Tapodi Péter, Hajdu Roland.

Tapodi Péter:  – A Pécs ellen 25 perc után elfogyott az erő, csökkent a koncentráció. Ellenfelünk egy másik kategóriát képvisel, ez az utolsó 15 percben domborodott ki igazán. Voltak pozitívumok a két nap alatt, ezeket kell átmenteni a rájátszásra.