Négy pont hazai pályán

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 3. fordulójában mindkét megyei csapatunk hazai környezetben lépett pályára.

Az eredmények:

Kazincbarcika – Vác  1-1 (1-1)
Kazincbarcika, 500 néző. V.: Varga.
KBSC: Botló – Hanász, Harnócz, Kovács R. – Engi, Hompoth, Simkó (Deák, 46.), Odrobéna, Kovács P. – Darók (Fekete, 66.), Dávid. Edző: Kádár Zsolt.
Vác: Köteles – Udvari, Ráki, Gáspár – Koszora, Farkas, Rusvai, Gulyás (Kőrösi, 14.) – Rob (Lakatos, 89.), Palásthy, Bagó (Szatmári, 64.). Edző: Gergely Károly.

16. perc: Az alapvonal közelében szabálytalanul szerelték a kitörő Engit. A szabadrúgást a sértett végezte élesen belőtt labdájára Hompoth érkezett és 7 méterről fejelt a kapuba, 1-0.
25. perc: Nagy védelmi hibából egyenlítettek a vendégek: sorozatban elkövetett négy hiba után Botló az ötösön belül vetődött egy indításra, de kicsúszott a kezei közül a labda és a közelben helyezkedő Palásthy az üres kapuba juttatta a játékszert, 1-1.

Jók: Hanász, Harnócz, Kovács R., Engi, Hompoth, ill. Köteles, Palásthy, Udvari, Gáspár.

Kádár Zsolt: – Nagy mezőnyfölényünk ellenére a kapu előtti határozatlanságunk és egy nagy egyéni hiba miatt nem sikerült nyernünk.

Gergely Károly: – A második félidő hazai mezőnyfölénye ellenére váltakozva forogtak veszélyben a kapuk. Igazságos eredmény született.

Bőcs – Jászapáti          3-2 (1-2)

Bőcs, 500 néző. V.: Megyebíró.
Bőcs: Matkó – Simon (Kulcsár, 53.), Calin, Rubint, Szakszon – Fórián, Irhás, Lipták, Varga (Vass, 72.) – Lippai, Zsarnai (Ondó, 53.). Edző: Tóth László.
Jászapáti: Tajti N. – Hegedűs, Menougong (Fekete, 62.), Bábik, Kaszás – Vágó, Somodi (Kovács, 70.), Busai (Szobóczki, 46.), Vígh – Dani, Sivák. Edző: Vojtekovszki Csaba.

15. perc: Danit buktatták a tizenhatoson belül a büntetőt Vígh a jobb sarokba lőtte, 0-1.
37. perc: Fóriánt vágták fel a tizenhatoson belül: Lippai büntetőjét a kapus kiütötte de a berobbanó Rubint a kapuba helyezett, 1-1.
45. perc: Sivák szögletét Dani öt méterről fejelte a hálóba, 1-2.
65. perc: Irhás passzával Ondó lépett ki és a kapus mellett 10 méterről lőtt a jobb sarokba, 2-2.
82. perc: 25 méteres szabadrúgást Lippai végzett el: a labda a sorfalon megpattanva az elmozduló kapus mellett a bal sarokba vágódott, 3-2.

Jók: Irhás, Lippai, Fórián, Szakszon, Lipták, ill. Dani, Sivák, Menougong.

Tóth László: – Két hibánkkal nagyon nehézzé tettük a mérkőzést, de valamennyi játékos sokat dolgozott, így a jutalom, a három pont nem maradhatott el.

Vojtekovszki Csaba: – Gyermeteg hibákból kaptunk gólokat. Gratulálok az ellenfélnek.