Négy pont az NB II-es termés

Kazincbarcika - Makó 3-0
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 19. fordulójában megyei csapataink közül a Kazincbarcika nyert, míg a Bőcs értékes döntetlent ért el.

Kazincbarcikai SC – Makó 3-0 (1-0)
Kazincbarcika, 400 néző. V.: Király (Agócs, Pető).
KBSC: Botló – Hanász, Harnócz, Kovács R. (Bányai, 75.) – Engi, Hegedűs D., Elek (Kerekes, 62.), Sebők – Dávid, Nagy G. (Simkó, 73.), Kovács P. Edző: Kádár Zsolt, Koleszár György.
Makó: Kovács K. – Varga, Mórocz, Magyar, Szamosszegi – Varga, Kis, Schreiber (Csamangó, 46.), Zakar (Bodonyi, 66.) – Kulacsik (Bány, 55.), Hadár. Edző: Kolozsvári János.

38. perc: Engi bal oldali szögletére Kovács R. robbant be a rövid saroknál és 6 méterről fejelt a kapu jobb sarkába, 1-0.
77. perc: Engi szögletét Dávid a felső lécre fejelte, majd a lepattanó labdát Simkó lőtte 5 méterről a kapu közepébe, 2-0.
84. perc: Bányai bal oldali beadását Simkó visszafejelte a hosszú oldalról és Kovács P. a védők közül kibújva 5 méterről estében a kapuba kotorta a labdát, 3-0.
Jók: Harnócz, Kovács R., Engi, Hegedűs D., ill. Mórocz, Magyar.

Kádár Zsolt:– Remélem ezzel a győzelemmel egyenesbe kerültünk. Gratulálok a barcikai színekben 200. mérkőzését játszó Engi Tamásnak és Hanász Gusztávnak.
Kolozsvári János:– A jobban akaró hazaiak megérdemelten szerezték meg a győzelmet.

Bőcs KSC – Nyíregyháza 1-1 (0-1)
Bőcs, 800 néző. V.: Iványi (Kispál, Berettyán).
Bőcs: Matkó – Vágó, Martis, Susak, Molnár (Siróczki, 75.) – Irhás, Török (Simon, 90.) – Szakszon, Urbin, Fekete V. – Gaál (Vass, 90.). Edző: Tóth László.
Nyíregyháza: Erdélyi – Sipos, Bagoly, Popa, Ambrusz – Miskolczi (Úr, 84., Fekete Á., 89.), Zabos – Szilágyi, Lippai (George, 63.), Madar – Lengyel. Edző: Gálhidi György.

16. perc: Vendégszöglet után a hosszú oldalon érkező Szilágyi fejelt 7 méterről a kapuba, 0-1.
76. perc: Egy felívelt labdát fejeltek vissza a vendégvédők, amire Török lecsapott és kapásból 17 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 1-1.
Jók: Susak, Török, Irhás, Szakszon, Urbin, Gaál, illetve Ambrusz, Erdélyi, Madar, Lengyel, Bagoly, Popa, Zabos.

Tóth László:– Nagyon szerettünk volna három pontot szerezni, amihez közel is álltunk. Reméljük, ez az egy pont kell a Nyíregyházának a feljutáshoz.
Gálhidi György: – Küzdöttünk, harcoltunk, de a hiányzó hét embert nem tudtuk pótolni. Igazságos döntetlen született.