Négy meccsen csak két pont jutott

Négy csapatunk közül sajnos három is vereséggel zárta a kézilabda NB I/B. hét végi játéknapját, s csupán a derecskei hölgyek tudtak nyerni.

Elvesztette eddigi veretlenségét Makón a meglehetősen dekoncentráltan kézilabdázó Hajdúnánás Termál SC női együttese, amely támadásban és védekezésben is elemi hibák sorozatát vétette. Tovább sújtja a sérüléshullám a Tajtavill-Derecske KSC-t, amelynek soraiból ezúttal Szabó Tünde dőlt ki a Bőcs elleni hazai derbin, ám ennek ellenére is simán nyertek a Medgyessy tanítványok. Óriási pontszerzési esélyt szalasztott el a Kispest otthonában a DVSC-Nyíradony, amely a végjátékban főként a rutintalanságának köszönhette a minimális vereséget.

A második hazai meccsét is elveszítette, ezúttal az élmezőnyhöz tartozó kecskeméti Delfin KC ellen a védekezés terén ismét gyenge napot kifogó Hajdúböszörmény-DKSE férfi gárdája.

A tények

Tajtavill-Derecske KSC-Bőcs 22-15 (12-5)

Derecske, 200 néző, vezette: Árokszállási, Janáky. Derecske: LAJTOS – KOROLY 4, Szabó 3/1, Gulyás 2, CHERNYAK 2, Béres 4, Nádházi. Csere: Balogh (kapus), Horváth 1, Buzga 1, Borbély 1, Bondár 4/3. Edző: Medgyessy Sándor. Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 10/4, illetve 4/3. Az eredmény alakulása: 10. p.: 4-2, 18. p.: 7-4, 26. p.: 11-4, 38. p.: 16-8, 50. p.: 17-14, 58. p.: 22-14. Medgyessy Sándor: A nehézségeink, és a sok kihagyott helyzet ellenére lelkesen játszva hoztuk a kötelezőt.

Makó-Hajdúnánás Termál SC 31-24 (18-11)

Makó, 200 néző, vezette: Éles, Szentesi. Hajdúnánás: Szász M. – BUGLYÓ 7/1, Halcsik 1, Szász A. 2/1, Nyilas 1, Seres 2, HADADI 8/3. Csere: Salánki (kapus), Dobos 1, Beke 2. Edző: Molnár András. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 10/5. Az eredmény alakulása: 5. p.: 4-1, 17. p.: 12-4, 26. p.: 16-7, 36. p.: 21-13, 55. p.: 28-21. Molnár András: Hagymáért és pontokért jöttünk, de zakót kaptunk.

Kispest-DVSC-Nyíradony 27-26 (12-11)

Kispest, 100 néző, vezette: Horváth, Pék. DVSC-Nyíradony: Benikovszki – KARNIK SZ. 9/4, Soós 6/1, Karnik M., SZŰCS N 5, Kazai 2, Sári. Csere: KISS É. (kapus), Mészáros, POÓR 3, Mizsik, FÁBRI 1, Halász. Megbízott edző: Szilágyi Attila. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 7/5. Az eredmény alakulása: 9. p.: 3-3, 14. p.: 6-6, 26. p.: 11-10, 35. p.: 15-13, 48. p.: 19-21, 58. p.: 25-26. Szilágyi Attila: A végét sajnos elrontottuk.

Hajdúböszörmény-DKSE-Delfin KC 26-31 (-)

Hajdúböszörmény, 300 néző, vezette: Bakos, Holmann. Hajdúböszörmény: Hegedűs – Kincses 9, Taizs 3, Torzsa 4, Kiss J. 2, Csapó 3, Darnai 1. Csere: Miskolczi (kapus), Sipos, Tóth 1, Varga, Fekete 1, Pető. Edző: Bán Tibor. Kiállítások: 20, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 3/3. Az eredmény alakulása: 8. p.: 2-3, 14. p.: 6-9, 23. p.: 11-14, 40. p.: 15-20, 42. p.: 21-28, 55. p.: 24-30. Bán Tibor: A 2. félidő első tíz percében nem lőttünk gólt, viszont kaptunk négyet, s ez megpecsételte a sorsunkat.