NB II: ez nem a „mieink” szombatja volt

Putnok VSE – Ferencvárosi TC tartalék
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 11. fordulójában mindhárom megyei csapatunk szombaton lépett pályára.

Putnok VSE – Ferencvárosi TC tartalék 1-2 (0-1)

Putnok, 400 néző. V.: Fenyvesi.

Putnok: Botló – Szögedi, Kovács R., Bányai, Horia – Zimányi, Illés, Zabos, Bene (Kerékgyártó, 46.) – Elek (Odrobéna, 68.), Monyók (Olasz, 68.). Edző: Koszta Péter.
FTC tartalék: Rigó – Holman, Birtalan, Erdei, Gárdos (Kleizer, 78.) – Simita, Grúz, Nyilasi (Nehéz, 69.), Vass (Batik, 62.) – Hakola, Peszmeg. Edző: Lipcsei Péter.

37. perc: A bal oldalról a kaputól 25 méterre Holman végzett el szabadrúgást, lövése egy pattanás után a kapu jobb oldalába vágódott, 0-1.
57. perc: Zabos ívelt fel a félpályáról egy szabadrúgást, Elek Kerékgyártó elé csúsztatott aki a kapu bal oldalába lőtt, 1-1.
69. perc: Zabos megkapta a második sárga lapját így a kiállítás sorsára jutott.
73. perc: Gárdos húzta meg a bal oldalt, beadott ahol Nehéz 5 méterről laposan a kapuba passzolt, 1-2.

Jók: senki, ill. Holman, Vass, Birtalan.

Koszta Péter: – A kiállítás eldöntötte. Hazai pályán többet kell tenni a győzelemért.
Lipcsei Péter: – Úgy gondolom egy jó Putnokot sikerült legyőznünk irreális talajon, nem sokan fognak innen pontokkal távozni. Nagyon fontos győzelmet arattunk.

Szeged 2011 – Kazincbarcikai SC 2-1 (1-1)

Szeged, 300 néző. V.: Farkas.

Szeged: Belecan – Borbély, Petrók, Kapic, Toca – Kis R., Ulviczki, Lisztes (Tóth I., 86.), Farkas Z. (Radnai, 64.) – Varga B. (Geiger, 72.), Jovánczai. Megbízott-edző: Lóczi István.
Kazincbarcika: Szabó Á. – Privigyei, Komlósi, Fótyik, Szala (Horváth B., 76.) – Hornyák, Maicon, Messi, Tátrai (Ngalle, 82.) – Salvador (Kovács P., 64.), Menougong. Edző: Kiprich József.

8. perc: Messi ívelt a kapu elé ahol a védők közül kilépő Menougong 7 méterről a kapuba fejelt, 0-1.
33. perc: Kis szöglete után a hosszú oldalon érkező Petrók kapura fejelt, Szala már csak a gólvonal mögül tudott menteni, 1-1.
72. perc: Geiger passzolt Liszteshez, aki 16 méterről a kapuba lőtt, 2-1.

Jók: Lisztes, Farkas Z., Petrók, ill. Privigyei, Szabó Á.

Lóczi István: – Igazi hatpontos mérkőzés volt, mindkét csapat az életéért játszott. Nagyon mély gödörben volt a csapat bízom benne, hogy elkezdtünk kimászni.
Kiprich József: – Annak ellenére, hogy vezettünk nagyon megilletődötten játszottunk. A második félidőben nagyon magunkra húztuk a Szegedet, ennek sajnos meg is lett az eredménye. Sajnálom, hogy nem tudtunk egy pontot elvinni Szegedről.

Dunakanyar-Vác – Mezőkövesd-Zsóry SE 1-0 (1-0)

Vác, 300 néző. V.: Solymosi.

Dunakanyar-Vác: Dombó – Króner, Palásthy (Gulyás G., 75.), Benke, Király (Farkas, 72.) – Páles, Kákonyi, Berki (Pap R. 67.), Papp K. – Rása, Gulyás M. Edző: Mózner János.
Mezőkövesd-Zsóry: Szántai – Hegedűs, Lakatos, Szalai, Nagy P. – Dobos (Ficsor, 92.), Bagi, Bognár – Bogdány (Szabó V., 46.), Hamar, Lipusz. Edző: Véber György.

11. perc: Gulyás M. jobb oldali szöglete után a védők által kifejelt labdát visszarúgták a tizenhatoson belülre ahol Palásthy 8 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt, 1-0.
26. perc: Lipuszt buktatta a hazaiak kapusa a tizenhatoson belül: a megítélt büntetőből Hamar a kapu fölé rúgta a labdát.
92. perc: Gulyás G.-t ugratták ki a védők között akit Szántai buktatott. A játékvezető kiállította a kapust és büntetőt ítélt: a tizenegyesből Gulyás G. a jobb kapufára rúgta a labdát.

Jók: Palásthy, Rása, Papp K., ill. Dobos, Lakatos.

Mózner János: – Mentálisan nagyon egyben voltunk és ez a különbség döntött a javunkra.
Véber György: – Ez a mérkőzés a Vác stílusához „passzolt”, mert a hazaiak jobban alkalmazkodtak a brusztolós focihoz ezért megérdemelt a győzelmük.