2015.12.29. 19:48

Villám- és a rapid ob-vel zárták az évet a magyar sakkozók

Budapest - A villám- és a rapid magyar bajnokság küzdelmeivel fejezték be az évet a hazai sakkozók.

A magyar szövetség keddi beszámolója szerint a 11 fordulós villám bajnokságon három-három perc állt a versenyzők rendelkezésére, lépésenként két-két másodpercnyi bónusz idővel. A viadalt Balog Imre nyerte úgy, hogy tíz győzelemmel és egy döntetlennel zárt. A második helyen Bánusz Tamás, a harmadikon Papp Gábor végzett. A nők versenyében Juhász Barbara szerezte meg a bajnoki címet a női válogatott játékosok előtt.

A rapid bajnokság kilenc fordulójában 15-15 perc volt a gondolkodási idő, lépésenként további öt-öt másodperccel. Ebben a kategóriában a 16 éves Gledura Benjámin diadalmaskodott a hét forduló után még százszázalékos Bánusz Tamás, illetve a harmadikként záró Balog Imre előtt. A rapid női bajnokságot Papp Petra nyerte.