Nagy ecsedi lépés a bajnoki cím felé

Labdarúgó dr. Zilahi megyei I. osztály: Tiszvasváriban nyert az éllovas, jót tett az edzőcsere a Kemecsén diadalmaskodó kisvárdaiak számára, feltámadtak az alsóházi csapatok.

Tiszavasvári–Nagyecsed: 0–2 (0–0)
Tiszavasvári, 200 néző, v.: Bendik T.
Tiszavasvári: Szöllösi – Tályai, Rékasi, Lakatos, Hegedüs (Búr), Szabó P., Kurucz, Bodnár (Antal), Mátyási (Erős), Fazekas, Lengyel. Edző: Fecsku István.
Nagyecsed: Makó – Kovács N., Ricsei, Tősér, Bulyáki Z., Ascsillán, Gádzsa, Balogh J., Szarka (Szender), Bíró Zs. (Bulyáki A.), Biloseckij. Edző: Berettyán Gábor.
Az első félidőben a hazaiak kontrából dolgozták ki helyzeteiket, de kihagyták azokat. A fordulás után a több ziccert kialakító, abból kettőt értékesítő vendégek megérdemelten vitték haza a három pontot.
Gól: Ascsillán, Biloseckij. Ifi: 2–2. (Tudósító: Hankó András)
Fecsku István: – Vasváriban is csillogtak az ecsedi Fekete Szemek.
Berettyán Gábor: – Amiért jöttünk, azt teljesítettük. Sok sikert kívánok a hazaiaknak!

Tiszabecs–Nyírbátor: 2–2 (1–1)
Tiszabecs, 150 néző, v.: Benkő.
Tiszabecs: Szabó Z. – Nagy P., Mikes, Kövesligeti, Bartha S., Varga P., Gergely, Bornemisza, Zámbó, Széplaki, Tóth L. (Kormány). Játékos-edző: Szabó Zoltán.
Nyírbátor: Tóth Sz. – Szegedi, Csapos, Balogh Cs., Bécsi, Vonza, Sum, Trencsényi (Lőrincz), Kurucz, Andrejcsák (Baksa), Újfalusi (Kovács Á.). Edző: Baracsi János.
A becsiek szereztek vezetést, a vendégek fordítottak, végül pontosztozkodás született. Gól: Széplaki 2, illetve Csapos, Sum. Ifi: 2–4.
Szabó Zoltán: – A látottak alapján megérdemelt a döntetlen.
Baracsi János: – Az egy pontra mindenképpen rászolgáltunk.

Kemecse–Várda SE: 1–2 (0–2)
Kemecse, 350 néző, v.: Tassy.
Kemecse: Szabó A. – Barna, Kiss T., Kiss G., Komi, Somogyi, Karkusz, Ferenczi (Kertész), Gerliczki, Matejkó, Gráf. Játékos-edző: Barna Miklós.
Várda SE: Tuska – Balogh G., Balázsi, Cseke, Krizán, Dolhai (Kosztyu), Baksa, Cipf, Vicickó (Kerepesi), Varga (Ablonczi), Deák. Edző: Kocsis János.
A 11-est is hibázó hazaiak minden kínálkozó lehetőséget elszalasztva harmatgyenge teljesítményt nyújtva vesztettek.
Gól: Somogyi, illetve Balázsi, Varga. Ifi: 0–5. (Tudósító: Kondor Lajos)
Barna Miklós: – Sajnos, azt kell mondanom, hogy a vendégek jobban akarták a sikert, így megérdemelt a győzelmük.
Kocsis János: – A csapat és a közönség ismét egymásra talált. Ez a győzelem a csapategység és az akarat diadala volt.

Fehérgyarmat–Tiszalök: 2–0 (1–0)
Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Ésik L.
Fehérgyarmat: Koncz – Papp, Sárai, Juhász A., Ország Zs., Radács (Máté), Ország L., Homoki G., Kondor (Kovács A.), Bartha T. (Homoki J.), Kiss A. Edző: Czeglédi István.
Tiszalök: Juhász A. – Cselószki, Gáll, Luput, Horváth, Hock, Krisán, ifj. Péntek (Sztanics), Szilágyi Z., Papp, Kovács I. Edző: id. Péntek Miklós.
Ez a három pont annyira kellett a gyarmati csapatnak, mint az elfogadott, de hiányzó önkormányzati időarányos támogatás…
Gól: Radács, Bartha T. Ifi: 11–0. (Tudósító: Cserepes Sándor)
Czeglédi István: – A lelkesedés régen várt jó játékkal párosult. Gratulálok a jól tippelőknek!
Id. Péntek Miklós: – Akaratgyenge játékunknak csakis vereség lehetett a vége.

Szatmárcseke–Nyírbéltek: 4–1 (3–1)
Szatmárcseke, 250 néző, v.: Szűcs N.
Szatmárcseke: Mándi – Jakab, Jávor, Karasz, Szabó F. (Czibere), Ács G., Kriser, Vincze (Bozsányi L.), Dudics, Somogyi (Nagy Zs.), Ács A. Edző: Péter Mihály.
Nyírbéltek: Tóth K. – Kevert K., Szilágyi, Fegyveres, Molnár Zs., Móra (Zatureczki), Balogh J. (Gyöngy), Demeter (Nagy T.), Szegedi, Szabó Zs., Csehi Z. Edző: Kardos István.
A hazai győzelem egy percig sem forgott veszélyben.
Gól: Dudics 2, Szabó F., Ács G., illetve Csehi Z. Ifi: 4–2. (Tudósító: Kőszegi János)
Péter Mihály
: – Győzelmünket játékosunk, Czibere Zoltán kislányának ajánljuk.
Kardos István: – Az osztály leggyengébb kapusával nem lehet mérkőzést nyerni.

Újfehértó–Záhony: 3–1 (0–1)
Újfehértó, 400 néző, v.: Gergely.
Újfehértó: Tóth Z. – Horváth G., Rácz, Kiss Sz. (Kola), Imre J. (Szabó T.), Takács L., Tóth P., Kurucz T., Ötvös (Budai), Kiss T., Csajkó (Marozsán). Edző: Nyisztor Sándor.
Záhony: Kovács Sz. – Semegi J., Árva, Tóth R., Czvik (Ésik), Sére, Fekete G. (Vilman), Orosz Cs., Semegi T. (Simon I.), Petró, Varga L. (Mudri). Edző: Kovács Sándor.
Álmos első félidő után a második félidő első tíz percében megfordította az eredményt, így magabiztosan nyert a hazai csapat.
Gól: Horváth G., Ötvös, Marozsán, illetve Orosz Cs.Ifi: 0–0. (Tudósító: Hosszú József)
Nyisztor Sándor: – Az első félidőt átaludtuk, szünet után találtunk magunkra.
Kovács Sándor: – A sok sérült és az eltiltás miatt nehéz helyzetbe kerültünk. Ez a harmadik mérkőzésünk, amelyet vezetés után nem tudtunk megnyerni.

Nyírkarász–Nagyhalász: 3–1 (2–1)
Nyírkarász, 400 néző, v.: Szabó Z.
Nyírkarász: Pekk – Mándoki, Rákóczi, Kapin M., Peti L., Nagy H., Kiss Z., Dudás Z. (Szabó G.), Matyi, Bombera (Horváth A.), Éles (Tóth L.). Edző: Cséke György.
Nagyhalász: Mudri – Baraksó, Takács, Csombók Cs. (Farkas), Somfalvi (Végső), Kató, Babják, Ignácz J. (Ábrám), Simon, Kelemen, Ungi. Edző: Tóth János.
Nagyiramú mérkőzésen a hazai csapat nagyszerű játékkal, megérdemelten szerezte meg a három pontot.
Gól: Éles 2, Bombera, illetve Ungi. Ifi: 1–0. (Tudósító: Ragány Ferenc)
Cséke György: – Jó mérkőzésen taktikus, jó játékkal megérdemelten nyertünk. Gratulálok a csapatnak!
Tóth János: – A hazai csapat jobban akarta a sikert, és megérdemelten győzött.

Szabadnapos: Nagykálló.