MVLC: a vasutasok vannak előnyben

Az MVLC ismét kikapott a BVSC-től
Az MVLC ismét kikapott a BVSC-től - © Fotó: ÉM-archívum
Miskolc – A helyosztó első meccsét­­­ elveszítette a hétvégén a Pann­Ergy-MVLC.

Az utolsó fázisához érkezett az első osztályú férfivízilabda-bajnokság, amelyben a PannErgy-MVLC gárdája az ötödik pozícióért harcol. A gárda ellenfele ebben a csatában a BVSC, a két alakulat az egyik fél második sikeréig tartó párharc első meccsét szombaton a fővárosban vívta. A házi­gazdák ebben a szezonban, ezt megelőzően már kétszer legyőzték dr. Sike József vezetőedző csapatát, a vendégek azonban éppen emiatt szerettek volna visszavágni.

Három pesti gól

A mérkőzés első negyedének első fele kihagyott lövésekkel és eladott labdákkal telt el, mígnem Török vezetést szerzett csapatának (1-0). Ambrusról Bowent küldték ki a játékvezetők 20 másodpercre, Létay pedig élt is a lehetőséggel, az előnnyel (2-0). A nyitó­felvonásba még egy pontos Bowen-löket is belefért, így aztán 2-1-gyel úsztak a csapatok egy kis szünetre.

A második játékrészben bő két percet kellett várni a gólra, Nagy Á. „akciózott” remekül (2-2). Innen aztán alaposan belelendültek a vasutasok, ugyanis Mészáros emberfórból (3-2), Csapó (már) egyenlő létszámban (4-2), Czigány pedig a Vadovics által elkövetett szabálytalanság után ötméteresből lőtte a labdát Csoma mögé (5-2). Berta és Pásztor találata után 6-3 volt az állás, a pihenőig még Misic is megrázta magát, előnyből (6-4).

Egyenlítettek, de…

A harmadik negyedben nagyon jó védekezést mutatott be az MVLC, kevés lehetősége akadt a BVSC-nek, amely nem egy támadóhibát elkövetett ebben a nyolc percben. Közben a hátrányt Kuzmenko csökkentette (6-5), aztán 25 másodperccel a játékrész vége előtt Milicic harcolt ki kiállítást, a figura Bowenre jött ki, aki egyenlített (6-6). Az utolsó menetre „nulláról” indultak a csapatok, kérdés volt, hol lesznek, lehetnek még pluszok, játékban, erőben. Pásztor és Kovács P. talált hálót (8-6), az idő nem a miskolciaknak dolgozott. Ennek ellenére Misic centerből és Bowen ötméteresből szerzett góllal visszahozta a PannErgyt (8-8), aztán Létay fórból nem hibázott, s a hátralévő 1:34 perc már „semmire” nem volt elegendő.

Az MVLC a meccsen egy alkalommal sem tudott vezetni, így nem meglepő, hogy kikapott. Javításra szerdán van mód, hazai környezetben, de ha a BVSC győz ismét, akkor megkaparintja az 5. helyet.

MKB Euroleasing-BVSC-Zugló – PannErgy-Miskolci VLC 9-8 (2-1, 4-3, 0-2, 3-2)

Budapest, 200 néző. V: Székely B., Molnár P.

BVSC: GYÖRKE – Czigány (1), Várnai (-), Török (1), Kovács P. (1), PÁSZTOR (2), Mészáros Cs. (1). Csere: CSAPÓ (1), Szabó Bence (-), LÉTAY (2), Ambrus (-), Sugár (-), Szabó Bendegúz (-). Edző: Szűcs Levente.

PannErgy-MVLC: Csoma – Kuzmenko (1), NAGY Á. (1), BOWEN (3), Vadovics (-), Milicic (-), Halek (-). Csere: Hornyák (-), Berta (1), Sánta (-), Jakab (-), MISIC (2), Lukács (-). Edző: dr. Sike József.

Gól/emberelőnyből: 9/3, ill. 6/2

Gól/kettős emberelőnyből: 2/1, ill. 0

Gól/ötméteresből: 1/1, ill. 1/1

Szűcs Levente: – Az első két negyedben mi játszottunk pontosabban, később azonban a Miskolc került lélektani fölénybe. Ekkor igazán ikszre állt a mérkőzés, végül azonban a két győzelemig tartó párharcban mi tettünk egy lépést előre.

Dr. Sike József: – Ma nem érdemeltünk győzelmet, esetleg döntetlenre jók lehettünk volna. Emellett, hogy ma kikaptunk, azt tartom fontosnak, hogy a Diósgyőr ne essen ki.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0, a BVSC javára.