Multimédia

2008.11.05. 15:42

A világ első holografikus kapcsolását láthatták a CNN nézői

<p>A felfokozott érdeklődést arra használta fel a csatorna, hogy egy olyan technológiát mutasson be, mely a nagyközönség számára csak a Csillagok háborújából ismerős.</p>

A ma lezárult amerikai elnökválasztás nemcsak politikai és társadalmi okok miatt tekinthető korszakosnak, hanem a média szempontjából is, mivel a CNN televízió választási műsorában egy riportert, a Chicagóban tartózkodó Jessica Yellint nem a szokásos módon kapcsolták be a New Yorkból sugárzott műsorba, hanem egy valódi Leia hercegnőt varázsoltak belőle: a műsorvezető, Wolf Blitzer Yellin háromdimenziós, holografikus figurájával beszélgetett a stúdióban. S amint a CNN büszkén közölte a némileg megváltoztatott szokásos felvezető mondatot: „Jessica Yellin hologramját látják Chicagóból. Élőben.”


Klikk a képre a videó indításához!

Habár a technológia már nagyon régi – az 1971-ben ezért Nobel-díjat kapott Gábor Dénes 1947-ben jelentette be a holográfia megszületését –, s már igen sok területen használják, de ilyen típusú alkalmazása még igen ritka, mivel olyan komoly technológiai apparátus szükséges hozzá, hogy jelenleg ez még túl drága alkalmazásnak számít. (Igaz, a hálózatok és a szükséges hardverelemek lassanként eljutnak arra a szintre, hogy kézzel fogható közelségbe kerül például a videokonferenciák átváltása „holokonferenciákra” – s ez is ismerős lehet a Star Wars legújabb részeiből, a jeditanács üléseiről.)

A Gizmodo értesülései szerint 35, körbeállított HD-kamera rögzítette a riporternőt, melyek képeit szinkronizálták, s összesen 20 számítógép végezte az adatfeldolgozást.
itcafe.hu

  • Torrentoldalakon az új Windows
    Ahogy az várható volt, a népszerű torrentoldalakon máris felbukkant a Windows 7 korai béta verziója.

  • Őriz és véd a multimédiás szemetes
    Bombabiztos szeméttárolót fejlesztettek ki köztéri használatra Londonban, tudta meg a Times című brit konzervatív lap pénteki internetes kiadása. 

  • Röntgenezni lehet a celluxszal
    A cellux röntgensugarakat bocsát ki, ha a megfelelő sebességgel tépik. A sugarak ráadásul olyan erősek, hogy akár egy kéz átvilágítására is alkalmasak.

  • Ezek is érdekelhetik

    Hírlevél feliratkozás
    Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!