MKC: Szépen búcsúzott a csapat, a vezetőedző és a beálló is

Mezőkövesd – A férfi kézilabda NB I utolsó, szerdai fordulójában otthon játszott az MKC csapata.

Az már korábban eldőlt, hogy a Matyó-alakulat bennmaradt az élvonalban, és nyugodtan készülhet majd az NB I következő szezonjára, de: akkor is különleges volt ez a mérkőzés, hiszen a 2013 decemberében érkezett vezetőedzőnek, Skaliczki Lászlónak ez volt a búcsúfellépése a kövesdiek kispadján, lévén Békéscsabára „igazolt” a női együtteshez. Az MKC-t kétszer is Magyar Kupa Final Fourba vezető szaktekintélyt megtapsolta a közönség, és „Laci bácsi, Laci bácsi!” felkiáltással köszöntek el tőle, miközben a klub részéről ajándékokat vehetett át. Ugyancsak bejelentették a kezdés előtt, hogy Molnár Ferenc befejezi az aktív játékot, a beálló 23-as mezét visszavonultatják, soha többé nem játszik benne senki sem. A Magico Ultras „Köszönjük amit az MKC-ért tettél és tenni fogsz…” felirattal üzent a csupa szív hazai kézilabdázónak.

mkc2

Négy perc, öt gól

Kövesdi találattal indult a találkozó, másfél perc után 2-1 volt az állás. Sok védekezés ekkor még nem volt, így a negyedik perc végén már öt gólt láthatott a közönség (3-2). Szepesi kiváló labdával kínálta meg az emberéről leváló Antalt, aki pontosan fejezte be az akciót, aztán kevéssel később Balogh hárított lábbal. 4-4-gyel fordultak a felek a 8. percbe, ekkor már belemelegedtek a csapatok, mutatta ezt Radnic ügyes megmozdulása is. A Ceglédnél érkezett Bősz a kapuba, és társai tartották is a lépést a házigazdával, ő maga pedig Grigorjev nem túl erős kísérletét fogta (6-6). Eladott labda borzolta a kövesdi szurkolók kedélyeit, ám Balogh két kiváló védéssel mentette meg együttesét. Hajdu takarásból lepte meg a ceglédi portást, a félidő feléhez érve Szepesi lőtt egy büntetőt a jobb alsó sarokba (8-6). Nem volt kemény, késhegyre menő a csata, amelyben a Kövesd vezetett továbbra is, miközben egy figurát Trivkovicra játszottak ki (10-8). A 21. percben egalizált a Cegléd (10-10), de emberelőnyben a szélről Szepesi csavarta be a lasztit a látogató kapujába, aztán jött Grünfelder (12-10). Perisicet is kiállították, így 51 másodpercig kettős fórban is volt az MKC. Bőszt naggyá tették a piros-fekete mezes hazaiak, Mekaru az újabb 7-est is belelőtte. Időt kért 13-11-nél (28:40) Skaliczki László, helyzet nem lett, amott egy belemenés, a félidőt Kiss R. szélső találata zárta.

mkc3

Szép momentumok

A második játékrész kezdetén már Holló állt a borsodiak hálója előtt, s amikor Antal indításból nem rontott, néggyel ugrott meg a pályaválasztó (16-12). A kövesdiek tartották a különbséget, nem igazán engedték közelebb a Ceglédet (19-15, 40. perc). Emberhátrányban lehozta kapusát a hazai gárda, de amikor Holló visszajött, az ellenfél ejtéssel mattolta. Helyzetek kihasználásban ekkor be-becsúsztak hibák, a pályára érkező Molnárt vastaps üdvözölte. A 47. percnek Radnic gólja vetett véget (22-17), egyre inkább érett a dél-borsodi siker. Grünfelderék újabb kettőt tettek az előnyre, megérdemelten vezetett ilyen arányban is a szép momentumokat bemutató házigazda. Andelic nagyon csúnyán elrontott egy büntetőt, viszont Hódi kilőtte a pipát. 25:09-nél időkérés következett (25-21), de ettől függetlenül ezen a zárónapon meggyőzőbb volt az MKC és győzelemmel tett pontot az évad végére (28-24). A többi eredmény ismeretében (is) a kövesdiek végül a nyolcadik helyen zárták a 2015/2016-os szezont. Egy nagy kérdés maradt még: ki lesz Skaliczki László utóda? Rövidesen ez is kiderülhet.

– Molnár István –

IMG_5219

Mezőkövesdi KC – Ceglédi KKSE
28-24 (14-11)

Mezőkövesd, 600 néző. V.: Andorka, Hucker.

Mezőkövesdi KC: Balogh – Benis (1), Hajdu (2), Radnic (4), Antal (3), Grigorjev (1), Szepesi (6/2). Csere: Holló (k), Kovács B. (1), Kiss R. (1), Füstös (1), Grünfelder (4), Mekaru (-), Trivkovic (2), Bozoljac (-), Molnár (2). Vezetőedző: Skaliczki László.

Ceglédi KKSE: Mojsilov – Megyeri (1), Perisic (2), Bíró (4), Grbovic (1), Andelic (4), Hódi (4). Csere: Bősz (k), Abramovic (k), Országh (1), Tóth N. (-) Karanovic (-), Kun (2), Sipeki (-), Borsos (-), Lepsényi (5). Vezetőedző: Jakab László.

Kiállítások: 2 perc, illetve 6 perc.

Hétméteresek: 4/2, illetve 2/0.

Skaliczki László: – Örülök, hogy sikerült győzelemmel búcsúzni. Gratulálok a csapatnak a rájátszásban mutatott teljesítményéhez. Köszönöm az elmúlt két és fél évet, az élményeket.

Jakab László: – A cél elérése után a játékosok fejében átértékelődött az utolsó két mérkőzés. Úgy jöttünk Kövesdre, hogy élvezzük a meccset, ez csak hellyel-közel sikerült. Gratulálok a Mezőkövesdnek, Skaliczki Lászlónak és a fiaimnak a bennmaradás eléréséhez.