MKC: nyertek és bennmaradtak

Eger SBS Eszterházy SZSE vs. Mezőkövesdi KC
Eger SBS Eszterházy SZSE vs. Mezőkövesdi KC - © Fotó: Tóth Balázs
Mezőkövesd – A hajrában harcolták ki az értékes sikert Egerben, győztek szerdán a Mezőkövesdi KC NB I-es férfi kézilabdázói.

Az alsóházi rájátszás 12. fordulója keretében a sereghajtó SBS Eszterházy SZSE vendégeként a hevesi megyeszékhelyen küzdött a matyóvárosi legénység.

Grigorjev nélkül

Csökkentette a kövesdiek pontszerzési esélyét, hogy gólerős átlövőjük, Grigorjev bokasérülése miatt nem vállalhatta a játékot, kihagyta a találkozót. A borsodiak jól kezdtek, az első percekben ügyesen használták ki lehetőségeiket, és kétgólos előnyt szereztek (5. perc: 1-3). A következő szakaszban azonban ellenkező előjelű események történtek a pályán. A hazaiak összeszedték magukat, egymás után a kapuba találtak, igaz, ehhez az is kellett, hogy az MKC védőfalán rések keletkezzenek (10. perc: 4-4). Ettől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd Szepesiék minimális előnyt csikartak ki (16. perc: 6-7).

Később hosszú percekre „megfagyott” az eredményjelző, mert egyik alakulat sem tudott eredményes akciót vezetni, ugyanis vagy baj volt az irányzékkal, vagy a kapusok voltak jó helyen. A 24. percben Skaliczki László 8-9-es állásnál elégelte meg fiai produkcióját – elsősorban az átlövők halványabb teljesítményét –, és magához rendelte őket egyperces időkérésre. A játékvezetők engedték a kemény játékot, de ez inkább a hazaiaknak kedvezett. A szünet előtti időszak az Eszterházy együttesének sikerült jobban, így minimális különbségű vezetésével tértek pihenőre a játékosok.

Előrébb léphetnek

A második félidőben egyik gárda sem tudott elhúzni, egyenlő erők küzdelmét láthatták a nézők (38. perc: 13-13). Nem sokkal később 15-14-et mutatott a tábla, a 45. percben viszont újra döntetlenre állt az összecsapás (16-16). Mindkét csapat játékosai harcos erényeket csillogtattak és győzelemre törtek. Az utolsó helyezett egrieknek volt több veszítenivalójuk, és ezért idegesebben kézilabdáztak, a hozzájuk képest jó helyzetben lévő mezőkövesdiek pedig bíztak önmagukban. A vendégek csak a saját játékukra összpontosítottak, mozgósították tartalékjaikat és az 58. percben náluk volt az előny (23-24).

Amikor Szepesi büntetőből bedobta a 25. találatukat, már érezni lehetett, hogy a Skaliczki-legénység örülhet majd. Az Eger még szépített (24-25), majd egy-egy támadásra maradt idő. Ekkor a kapusok tettek ki magukért, aztán megszólalt a találkozó végét jelentő dudaszó. Az MKC tagjai nagy ünneplést csaptak, mivel győzelmükkel eldőlt, hogy a következő évadban is biztos tagjai lesznek az élvonalnak, szemben az egriekkel, akik számára ez a vereség az NB I-es búcsút jelentette.

Kolodzey Tamás

Eger SBS Eszterházy SZSE – Mezőkövesdi KC 24-25 (11-10)

Eger, 400 néző. V.: Herczeg, Südi.

Eger SBS Eszterházy SZSE: Kovács J. – Lezák (2), Dobó Zs. (-), Takács B. (3/2), Petro (6), Szabó P. (-), Antl (5/3). Csere: Radulescu (kapus), Szűcs B. (1), Kiss G. (-), Iváncsik Á. (-), Bajorhegyi (-), Vancsics (-), Radcenko (2), Kocsis (-), Padla (5). Vezetőedző: Tóth Edmond.

Mezőkövesdi KC: Balogh T. – Benis (3), Hajdu G. (4), Mekaru (3), Antal Sz. (1), Radnic (3), Szepesi (8/4). Csere: Holló (kapus), Kovács B. (-), Kovács P. (-), Kiss R. (2), Füstös (-), Grünfelder (-), Trivkovic (1), Bozoljac (-), Horváth L. (-). Vezetőedző: Skaliczki László.

Kiállítások: 10 + kizárás (Bajorhegyi), ill. 4 perc.

Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4.

Tóth Edmond: – Nem bírtuk elviselni a ránk nehezedő terhelést. A döntő pillanatokban jobbak voltak a vendégek.

Skaliczki László: – A végén végvári vitéz módjára küzdöttünk, jó döntéseket hoztunk. Ennek köszönhetjük a győzelmünket.

Kézilabda: a férfi NB I alsóház állása

7. Balmazújvárosi KK 12 5 3 4 294-296 23

8. Orosházi FKSE 12 6 2 4 310-302 21

9. Mezőkövesdi KC 12 6 4 2 292-284 20

10. B. Braun Gyöngyös 12 5 1 6 314-294 19

11. Sport36-Komló 12 4 – 8 298-323 19

12. Ceglédi KKSE 12 5 2 5 336-32 17

13. PLER Budapest 12 6 1 5 305-315 14