MKC: Minden jó, ha a hajrá (is) jó…

Ennyire fogták a komlóiak a kövesdieket
Ennyire fogták a komlóiak a kövesdieket - © Fotó: Tóth Balázs
Mezőkövesd – Bár rezgett a léc, de papírforma győzelmet arattak szombaton este a matyóvárosiak férfi kézilabdázói.

Már a találkozó előtt zúgott a vastaps: amikor Pető Péter, a hazaiak technikai vezetője a zsűriasztalra tette a Magyar Kupa harmadik helyének járó serleget, a nézők ovációban törtek ki. Joggal tették, hiszen a bronzzal Mezőkövesd kézilabdás történetének eddigi legnagyobb sikerét érte el a Skaliczki László mesteredző által irányított gárda.

Végig hátrányban

Radnic góljával kezdődött a mérkőzés, előtte azonban apró szépséghiba történt: a játékvezetők szabálytalan zárás miatt pillanatokkal előbb kifelé ítéltek szabaddobást. Három támadását sem tudta góllal befejezni a hazai alakulat, a negyedikből viszont Lókodi dobbantásos találattal egyenlített (6. perc: 1-1). Nem sokkal később Grünfel­der estében vágta a labdát a jobb alsó sarokba, Szepesinek ugyanez lehetetlen szögből már nem sikerült. A 9. percben Semikov már harmadszor volt eredményes, igaz, rendre zavartalanul lőhetett, mert nem „bántotta” senki. Közepes iramban csordogáltak a percek, jobbára minimális vendégelőnnyel. Ilic büntetőből egyenlített, majd Holló repült a kapuban, aztán Trivkovic rontott ziccerben (igaz, hetest is kaphatott volna). A 16. percben Nakhayenka középről, a beállós posztjáról a háló helyett szétlőtte a jobb kapufát, így maradt az iksz. Nem sokkal később Ilic két gólt is lőtt: az elsőt nem adták meg, de a hetest igen, ebből pedig a hazaiak egalizáltak (19. perc: 7-7). Skaliczki László azonban megelégelte a közepes produkciót, időt kért, az általa várt fordulat azonban elmaradt (23. perc: 8-11). A kövesdiek kemény magja „Harcoljatok, Harcoljatok!” rigmussal igyekezett lelket önteni kedvenceikbe, mire jött is két sikeres akció, ezeket pedig a komlói időkérés követte (24. perc: 10-11). Liszkai ziccert hárított, a túloldalon Ilic büntetőt rontott, így minden maradt a régiben. A vendéglátóból hiányzott a tűz és a lendület, így a baranyaiak egy fával továbbra is vezettek. A szünet előtt Vasic ejtése fölé ment, így komlói előnnyel tértek pihenőre a csapatok.

Az 51. percben

A szünet után Semikov talált be először (11-13), majd Lókodi betörése után maradt el egy büntető. Hamarosan hárommal lépett meg a Sport36, de ez a fór gyorsan egyre csökkent (35. perc: 13-14). Volarevic hetest fogott, Szöllősi elfutása után azonban újra hárommal vezetett a Komló (38. perc: 13-16). Az MKC mestere állandóan cserélt, az eredményjelző mégsem mutatott biztatóbb képet (40. perc: 13-17). A félidő közepén 15-19-nél már kinézett a vereség, mert még emberelőnyben sem ment a játék Ilicéknek, pedig a Komló sem volt „nagyágyú”. A reménysugár a hajrában csillant fel, ekkor zsinórban négyszer voltak eredményesek a kék-fekete szerelésben játszó matyóvárosiak. Az 51. percben jött a hangrobbanás: először vezettek a hazaiak (21-20), és ekkor a gólgyáros Semikovra Ciric külön ügyelt. Az 55. percben Molnár F. estében, a kapunak háttal állva szerzett gólt, mozdulata nagyon tetszett a közönségnek. A 25-22-es előny után senki nem várta, hogy lábra áll a Sport36, ez azonban váratlanul bekövetkezett (59. perc: 25-25). Jöttek az izgalmak, végül Vasic szélről eredményes volt és máris egymás nyakában találták magukat a mezőkövesdiek.

– Kolodzey Tamás –

Mezőkövesdi KC – Sport36-Komló
26-25 (11-12)

Mezőkövesd, 500 néző. V.: Dobrovits, dr. Tájok.

Mezőkövesdi KC: Holló – Vasic (2), Grünfelder (1), Radnic (2), Trivkovic (1), Lókodi (3), Szepesi (-). Csere: Volarevic (kapus), Liszkai (kapus), Ilic (8/5), Pálos (3), Ciric (4), Cuzic (-), Terenyi (1), Molnár F. (1), Nakhayenka (-). Vezetőedző: Skaliczki László.

Sport36-Komló: Granic – Oszlár (1), Mester (3), Hadziomerovic (2), Nagy Z. (-), Szöllősi (7), Wéber (1). Csere: Selymes (kapus), Semikov (10/4), Kun (-), Hoffmann (1), Laufer (-), Péter Szabó (-), Marcsek, Sebestyén (-), Bujtár (-). Vezetőedző: Ratko Djurkovic.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc, plusz kizárás (Hadziomerovic).

Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4.

Skaliczki László: – Egymást érték a fordulatok a mérkőzésen. A Komló jól felkészült belőlünk, alaposan megnehezítette a dolgunkat, mi pedig nehezen találtunk rá a győztes taktikára. Szerencsére a végjáték a miénk volt, így sikerült kiharcolnunk a győzelmet.

Ratko Djurkovic: – Sajnálom, hogy mindig hasonló körülmények között veszítünk. Az utolsó hat találkozónk mindegyike ilyen körülmények között zajlott. Nekünk nem ment a hajrá, ekkor elveszítettük a fonalat, megijedtünk a lehetőségtől, a mezőkövesdiek pedig éppen akkor kapcsoltak rá, amikor számukra a legjobban kellett.