MKC: egy pont, amely még sokat jelenthet

Balmazújváros, Mezőkövesd – A férfi kézilabda NB I alsóházi rájátszásában a 7-14. helyért küzdenek a kövesdiek.

A férfi meccseken szokatlanul kevés gól arról árulkodott, hogy mindkét alakulat remekül védekezett, arról pedig már kár „vitát” nyitni, hogy mi lett volna, ha az első félidőben is úgy játszanak a vendégek, mint a másodikban. A bennmaradásért küzdő vendégek nagyon értékes pontot gyűjtöttek, így nyugodtan készülhetnek a Magyar Kupa négyes döntőjére, majd bizakodva várhatják a bajnokság folytatását.

Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK – Mezőkövesdi KC 18-18 (11-5)

Balmazújváros, 700 néző. V.: Bonifert, Oláh.

Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK: Paul – Balda (1), Morva (1), Korsós (-), Balázs S. (1), Perez (2), Temesvári (3). Csere: Pajkó (kapus), István (2), Lazic (1), Oláh G. (3/1), Tomic (-), Simovic (-), Vranac (2), Hanták (1), Kekezovic (1). Vezetőedző: Füzesi Ferenc.

Mezőkövesdi KC: Holló – Benis (-), Grigorjev (1), Hajdu G. (1), Grünfelder (-), Mekaru (1), Szepesi (5/1). Csere: Balogh T. (kapus), Antal Sz. (1), Kovács B. (-), Kiss R. (1), Füstös (-), Radnic (3), Molnár F. (-), Trivkovic (-), Bozoljac (5). Vezetőedző: Skaliczki László.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1.

Füzesi Ferenc: – Hatgólos előnyünknél nem gondoltam arra, hogy a szünet után elveszítjük a fejünket. A végjáték nagyon izgalmasan alakult, végül igazságos a döntetlen.

Skaliczki László: – Ellentétes félidőket láttunk. Ennek alapján igazságosnak érzem a döntetlent. Nagyon örülök annak, hogy tíz pontunk van.