MKC: A rossz játékért nem adtak pontokat

Vereséggel zárta az alapszakaszt a Mezőkövesdi KC
Vereséggel zárta az alapszakaszt a Mezőkövesdi KC - © Fotó: Tóth Balázs
Mezőkövesd – Vereséggel zárta az alapszakaszt a Mezőkövesdi KC NB I-es férfi kézilabdacsapata.

A szakaszzáró találkozó a megszerezhető bónuszpontok szempontjából különösen fontos volt, a játék azonban nem úgy alakult, ahogyan azt a vendégek előzetesen elgondolták. Optimizmusukat magyar Kupa-szereplésükre alapozták, hiszen a Viharsarokban nyerve harcolták ki a négyes döntőbe kerülést és szombaton is abban reménykedtek, hogy megtréfálják ellenfelüket, de „csúnyán” elszámolták magukat.

Semmi nem működött

Az Orosháza már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést és helyzeteit kihasználva elhúzott (7. perc: 5-1). Ezt követően magához tért az MKC és felzárkózott (11. perc: 6-4), de a félidő derekán megint öt góllal elhúzott a Buday irányította Linamar.

Sokkal motiváltabb volt az otthoni alakulat, a borsodiaknál pedig nem akadt vezéregyéniség. A kövesdiek védekezésben és támadásban is alárendelt szerepet játszottak, sőt ezúttal kapusaik sem remekeltek. A szünetben úgy látszott, hogy nincs keresnivalójuk, a folytatásban azonban nagyon összeszedték magukat Radnicék, akik folyamatosan dolgozták le hátrányukat és a 43. percben egyenlítettek (18-18).

Ettől kezdve azonban nem sikerültek a támadásaik – 12 perc alatt mindössze három gólt termeltek –, így újra elhúzott az Orosháza.

Lett volna…

A hajrá sem ment a Skaliczki-tanítványoknak, pedig lett volna lehetőségük arra, hogy szorossá tegyék a mérkőzés állását. Akadt olyan időszak, amikor a kiállítások miatt a hazaiak csak négy, sőt egy ideig mindössze három mezőnyjátékost vonultattak fel, a matyóvárosiak azonban nem tudták üstökön ragadni a szerencséjüket.

Az is hozzájárult a vesztükhöz, hogy a javukra megítélt négy hétméteresből csak egyet dobtak be. A vendégek az 54. percben, 25-21-nél látták be, hogy ezúttal pont nélkül maradnak. Rossz napot fogtak ki, nem bírták a feszített tempót, a sorozatterhelést.

Orosházi FKSE-Linamar – Mezőkövesdi KC 27-23 (14-10)

Orosháza, 400 néző. V.: Bonifert, Oláh.

Orosházi FKSE-Linamar: Miklós – Komporály (3), Németh G. (3), Zabic (2), BUDAY (8/4), CEMAS (4), Tárkányi (2). Csere: HERJECZKI (kapus), Pásztor M. (-), Németh L. (2), Milas (1), Varsandán (-), Suhonjic (-), Szeitl (-), Radojevics (2). Edző: Vladan Jordovic.

Mezőkövesdi KC: Holló – Benis (-), Antal Sz. (1), Mekaru (1), Trivkovic (2), RADNIC (5), Szepesi (1). Csere: Balogh T. (kapus), Hajdu G. (3), Grigorjev (1), BOZOLJAC (4), Kiss R. (-), Molnár F. (3/1), Grünfelder (2). Edző: Skaliczki László

Kiállítások: 12, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 5/4, ill. 4/1.

Vladan Jordovic: – Érzelemdús találkozót vívtunk. Sok akciót produkáltunk, feszültség is bőven akadt a mérkőzésen, a kollektív játék pedig „hőst” csinált Némethből és Herjeczkiből.

Skaliczki László: – Sajnos rosszul játszottunk. Nekünk sok a nyolc nap alatti három mérkőzés, ismét egy ilyen sorozat végén véreztünk el.

13. PLER Budapest 23 6 1 16 548–619 13

(A táblázatban nem szerepel a vasárnap esti Balatonfüred – PLER Budapest mérkőzés eredménye.)

A folytatás

A 6–13. helyezettek a 7–14. helyért küzdenek a rájátszásban, körmérkőzéses rendszerben. A kiírás szerint a következő bónuszpontokkal indulnak a csapatok, 6. helyezett: 11, 7. helyezett: 10, 8. helyezett 8, 9. helyezett: 7, 10. helyezett: 5, 11. helyezett: 4, 12. helyezett: 2, 13. helyezett: 1.

A rájátszás időpontja: március 20.–június 1.