Miskolcon diákolimpia döntőt tartottak

Miskolc – A IV. korcsoportos diákolimpia összevont labdajáték országos döntőjét rendezték a múlt hétvégén Miskolcon, és négy sportágban hét bajnokot avattak.

A megyei csapatok egy kivételével a vert mezőnyben végeztek, a miskolci Fráter Gimnázium leány kosárlabdacsapata viszont veretlenül zárt és bajnoki címet szerzett. A dobogósok és megyei eredmények:

Kézilabda

Lány: 1. Balmazújvárosi Általános Iskola, 2. Kölcsey Ferenc Általános Iskola (Győr), 3. József Attila Általános Iskola (Szigetszentmiklós), …8. Bolyky Tamás Általános Iskola (Ózd).

Fiú: 1. Vörösmarty Általános Iskola (Szeged), 2. Hajós Alfréd Általános Iskola (Gödöllő), 3. Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium (Békés), … 8. Bolyki Általános Iskola (Ózd).

Kosárlabda

Lány: 1. Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium (Miskolc): Kiss Angelika, Kecskés Karina, Szentesi Zsuzsanna, Szentesi Csenge, Oláh Mirtill, Lenkovics Gréta, Szegeczki Nóra, Papp Réka, Mészáros Dorka, Béres Noémi, Csipkó Panna, edző: Stefánné Hegedüs Zsuzsanna, 2. Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium (Sopron), 3. Kecskeméti Kodály Ének-Zene Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Iskola (Kecskemét).

Fiú: 1. Kölcsey Ferenc Gimnázium (Zalaegerszeg), 2. Nyugat-Magyarországi Egyetem Bolyai Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium (Szombathely), 3. Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium (Nyíregyháza), … 8. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium (Miskolc).

Labdarúgás

1. Baktalórántházi Reguly Antal Általános Iskola, 2. Tamási Áron Általános Iskola (Pétervására), 3. Bem József Általános Iskola (Kiskőrös), …18. Körzeti Általános Iskola (Szalonna).

Röplabda

Lány: 1. Felsővárosi Általános Iskola és Sukorói Tagiskolája (Székesfehérvár), 2. Móricz Zsigmond Általános Iskola (Nyíregyháza), 3. Belvárosi Általános Iskola Zrínyi Ilona Általános Iskolája (Kecskemét), …8. Miskolc-Szirma Református Általános Iskola (Miskolc).

Fiú: 1. Vásárhelyi Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Kecskemét), 2. Fekete István Általános Iskola (Gógánfa), 3. Fiume úti Általános Iskola (Szolnok), 8. Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Miskolc).








hirdetés